IV Międzynarodowy Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu (Olsztyn 14-15 grudnia 2019) to duże sukcesy i świetne wyniki młodych giżyckich pływaków! A poziom zawodów był bardzo wysoki, w różnych kategoriach wiekowych padły rekordy Polski.

W sportowej rywalizacji udział wzięło blisko 1000 zawodników z 71 klubów z całej Polski, a także goście z Rosji, Litwy i Ukrainy. Giżycki klub Frog reprezentowało 22 zawodników, 10 zawodników wystartowało w barwach klubu Medyk. Nasi zwodnicy zdobyli łącznie aż sześć medali, 2 złota, 1 srebro i 3 krążki brązowe, z czego 4 medale zdobył UKS Frog Giżycko (2 złote i 2 brązowe), zawodnicy wielokrotnie bili też swoje rekordy życiowe. Medyk Giżycko zdobył 2 trofea, 1 medal srebrny i 1 brązowy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Szczególny sukces osiągnęła bardzo utalentowana Olga Nitschka (Frog Giżycko), która zdobyła 2 złote medale i okazała się jedną z trzech najlepszych sportsmenek naszego województwa, multimedalistką zawodów! W rankingu kategorii wiekowej U9 Olga Nitschka była szósta, a jej siostra bliźniaczka Lena Nitschka, która zdobyła medal brązowy, dziesiąta. To bardzo dobry początek sportowej kariery!

Oto medale zawodników z Giżycka:

UKS Frog: Olga Nitschka 9 lat – 50 m klasyczny złoto, 100 m klasyczny złoto, Lena Nitschka 9 lat – 100 m klasyczny brąz, Miłosz Ciechanowicz 9 lat – 50 klasyczny brąz.

MKS Medyk: Julia Wiszniewska 14 lat – 100 m motylkowy srebro, Maciej Woronko – 14 lat 400 m dowolny brąz.

W statystyce medalowej UKS Frog Giżycko uplasował się na wysokiej 27 pozycji, MKS Medyk Giżycko na pozycji 44, w klasyfikacji drużynowej Frog zajął 30 miejsce wśród wszystkich klubów, 34 pozycję osiągnął Medyk. Z rankingiem można zapoznać się na stronie wama-sport.pl zobacz…