A A+ A++

Olej rzepakowy na włosy może wydawać się żartem, ale tak nie jest. W przypadku suchej i wrażliwej skóry głowy, pozwoli na szybką oraz efektowną regenerację. Nie musisz już wydawać mnóstwa pieniędzy na kolejne specyfiki, bo idealny produkt masz we własnej kuchni. Olej rzepakowy naprawdę zdziała cuda na włosach, o czym powinnaś się przekonać.

Olej rzepakowy powstaje w wyniku procesu wyciskania nasion rzepaku. Zawiera w sobie bogaty wachlarz cennych składników, a wśród nich możemy wyróżnić: witaminy A, D, E, K, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz sterole roślinne. W końcu organizm ludzki nie wytwarza tego typu kwasów, choć są one konieczne do prawidłowego funkcjonowania. Olej rzepakowy dzięki zawartości witaminy A, wspiera kondycję skóry oraz oczu. Może z powodzeniem zastąpić oliwę z oliwek do olejowania włosów, ponieważ zadziała równie wzmacniająco, odżywczo oraz nawilżająco. Zadziała jeszcze lepiej, gdy borykasz się z suchą i wrażliwą skórą głowy, ponieważ nie podrażnia, w przeciwieństwie do innych olejów.

Zobacz także: Mąka kukurydziana na włosy i skórę

Chcąc stosować olej rzepakowy na włosy, wystarczą zaledwie 3 łyżki specyfiku (najlepiej nierafinowanego). Wetrzyj olej w pasma (muszą być suche), a także w całą skórę głowy. Skutecznie zadziała także w przypadku występowania lub nawracającego łupieżu. Pozostaw olej rzepakowy na minimum 30 minut, po czym zmyj klasycznie ulubionym szamponem. Najlepsze rezultaty osiągniesz, gdy zaczniesz korzystać z oleju regularnie, najlepiej 1 raz w tygodniu. Gdy twoje pasma odżyją, możesz zmniejszyć częstotliwość olejowania do 1-2 razy w miesiącu.

Do głównych efektów, jakie przynosi olej rzepakowy stosowany na włosy, zaliczyć można dogłębne nawilżenie oraz odżywienie włosów. Już po pierwszym zabiegu zauważysz także, że pasma przestają się puszyć i znacznie łatwiej ulegają stylizacji. Olej rzepakowy zapobiegnie łupieżowi, wypadaniu włosów oraz przesuszaniu skóry głowy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDebaty o polityce rodzinnej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin
Następny artykułArkadiusz Milik skrytykowany przez dziennikarza. „W piłce powinna istnieć odrobina wdzięczności”