A A+ A++

Liczba wyświetleń: 463

Jak wynika z najnowszego raportu, roczne wydatki Ottawy na poprawę bytu rdzennej ludności wzrosły w ciągu ostatniej dekady o ponad 20 miliardów dolarów, a w rezultacie standardy życia w rezerwatach poprawiły się niewiele.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Fraser Institute, wydatki rządu federalnego na rzecz rdzennej ludności wzrosły niemal trzykrotnie od 2015 r., z 11 miliardów dolarów do szacowanych 32 miliardów dolarów do 2025 r.

Jak twierdzi Tom Flanagan, starszy pracownik naukowy i autor badania w Instytucie Frasera, rząd Kanady wydaje teraz więcej na sprawy rdzennej ludności niż na obronę narodową. Jednak wydatki te nie przekładają się na poprawę sytuacji społeczności Pierwszych Narodów, np. jakość wody pitnej w rezerwatach.

Wydatki te nie uwzględniają znacznego wzrostu kwot wypłat w przypadku pozwów zbiorowych i roszczeń dotyczących naruszeń traktatów.

Autorzy badania twierdzą, że mimo napływu miliardów, niewielką poprawę warunków życia rdzennej ludności, zaobserwowaną w ciągu ostatnich dziewięciu lat można w dużej mierze przypisać kanadyjskiemu zasiłkowi na dzieci (CCB).

CCB wypłaca co miesiąc kwotę do 648,91 dol na każde dziecko w Kanadzie poniżej szóstego roku życia i do 547,50 dol. na dzieci w wieku od 6 do 17 lat. Kwoty te zaczynają się zmniejszać w przypadku rodzin o skorygowanym rocznym dochodzie netto wynoszącym co najmniej 36 502 dol.

W raporcie wykorzystano Wskaźnik dobrostanu społeczności Statistics Canada, który ocenia standardy życia, aby ocenić poprawę wśród społeczności Pierwszych Narodów. Wskaźnik wykazał od 2016 r. skromne zmniejszenie luki między Pierwszymi Narodami a innymi kanadyjskimi społecznościami.

Flanagan zauważył, że 2016 to ten sam rok, w którym wprowadzono CCB. Powiedział, że miesięczny czek świadczeń miał większy wpływ niż federalne fundusze przeznaczone na sprawy rdzennej ludności.

Według Flanagana jednym z głównych problemów jest brak przejrzystości w kwestii wykorzystania funduszy rdzennej ludności.

Rząd liberalny zaprzestał egzekwowania ustawy First Nations Financial Transparency Act w 2015 r. Wcześniej ustawa wymagała od First Nations publikowania swoich audytowanych skonsolidowanych sprawozdań finansowych na stronie internetowej. W rezultacie znacznie mniej First Nations publikuje obecnie audytowane sprawozdania.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Gael Varoquaux (CC BY 2.0)
Źródło: Goniec.net

TAGI: Indianie, Kanada

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejny dyżur ZUS dla przedsiębiorców w Gdyni – nie przegap okazji!
Następny artykułMłody jelonek walczył jak Don Kichot – dzielnie potykał się z oponą! Bódł ją, podgryzał i wykonywał groźne skoki! – ZDJĘCIA, FILM