A A+ A++

Najnowsza interpretacja, którą na łamach „Rzeczpospolitej” opisuje Przemysław Wojtasik, dotyczyła informatyka, który od 12 lat prowadzi własną działalność. Zajmuje się grafiką komputerową. Pracuje po 10–12 godzin przez 6–7 dni w tygodniu. Jednocześnie działa na 2–3 monitorach. Ma wadę wzroku. Po ostatnich badaniach lekarz poinformował go też, że musi kupić nowe okulary.

Zakup ten chciał rozliczyć w kosztach. Argumentował, że bez okularów nie mógłby prowadzić firmy. Są one narzędziem niezbędnym do wykonywania działalności, tak jak np. komputer. Zwrócił uwagę, że okulary służą mu nie tylko do ochrony zdrowia, ale przede wszystkim do prawidłowego realizowania zawodowych obowiązków. Powołał się też na przepisy dotyczące pracodawców, którzy refundację okularów pracownikom mogą zaliczyć do kosztów. Jego zdaniem, zakazywanie tego przedsiębiorcom, którzy kupują okulary dla siebie, byłoby dyskryminacją.

Te argumenty nie przekonały skarbówki, która uznała, że celem zakupu okularów jest ochrona zdrowia, a nie osiągnięcie przychodów z działalności. „Zakup jest uwarunkowany stanem Pana zdrowia, tzn. wadą wzroku, która wymaga korekty, a więc jest wydatkiem o charakterze osobistym, niezależnym od prowadzenia działalności” – napisano w interpretacji nr 0115-KDIT3.4011.523.2024.1.JS.

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” przypomina, że niekorzystne interpretacje otrzymali wc … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSłużby zaskoczyły 29-latka w lesie. Mężczyzna złapany na gorącym uczynku
Następny artykuł80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Częstochowianie też w nim walczyli