W pierwszy dzień wiosny, w sobotę 20 marca OKS Olesno po dobrym meczu pokonał u siebie Victorię Chróścice 3-2.

Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, bowiem oleśnianie mogli zakończyć mecz z większym dobytkiem bramkowym. Najwięcej szans zmarnował Wojciech Hober, który mecz spokojnie mógł zakończyć hat-trickiem, ale ewidentnie nie miał dzisiaj szczęścia pod bramką rywali.

OKS szybko otworzył wynik po golu Mateusza Jeziorowskiego i mógł już w kilka minut niemal zamknąć mecz, ale marnował kolejne okazje. Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Goście nie mieli zbyt wielu sytuacji, a gola zdobyli po typowej okazji “z niczego”. Po rzucie wolnym w polu karnym odnalazł się Wojciech Ścisło.

W oleskim zespole, szczególnie aktywny był Marcin Jantos, który demolował defensywę rywala rajdami prawym skrzydłem. Po jednym z nich został sfaulowany w polu karnym, a rzut karny na bramkę zamienił Adam Huć.

Wydawało się, że zawodnicy Krzysztofa Meryka mają mecz pod kontrolą, ale dwanaście minut po przerwie, w polu karnym przypadkowo dotknął piłkę ręką Arkadiusz Świerc i Victoria wyrównała po skutecznym egzekwowaniu “jedenastki”.

Oleśnianom udało się jednak zdobyć trzeciego gola, do chwalonego już Jantosa świetnie dograł Hober i OKS wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, a w 88. minucie po strzale głową Hobera piłka trafiła w poprzeczkę.

– Gratulacje dla całej drużyny za pierwsze zwycięstwo na wiosnę – mówi Krzysztof Meryk, trener OKS-u. – Cieszy fakt, że trzeci mecz z rzędu gramy dobrze i nie przegrywamy. Szkoda, że tych dwóch pierwszych meczów wiosennych również nie udało się wygrać pomimo dogodnych sytuacji. Naszym mankamentem jest skuteczność, na szczęście bramki i tak udaje się zdobywać. Co do nieskuteczności Wojtka, jest to doświadczony i nasz najbardziej bramkostrzelny zawodnik, ale nie możemy polegać tylko na nim. Odpowiedzialność za zdobycze bramkowe bierze cały zespół.

Damian Pietruska

24. kolejka IV ligi, 20.03.2021

Tabela – pilkaopolska.pl

OKS Olesno – Victoria Chróścice 3-2 (2-1)

1-0 Jeziorowski – 7., 1-1 Ścisło – 31., 2-1 Huć (rzut karny) – 38., 2-2 Polok – 57. (rzut karny)., 3-2 Jantos – 68.

OKS: Dawid Sładek – Gabriel Molski, Kevin Ficek (żk), Arkadiusz Świerc, Mateusz Jeziorowski – Marcin Jantos (90. Jakub Pawlik), Thomas Skowronek (żk. 87. Wnuk), Adam Huć, Andrzej Krzymiński (żk), Dominik Flak (67. Jakub Misiak) – Wojciech Hober (90. Jakub Skonieczny). Trener Krzysztof Meryk, kierownik Adam Kutynia.