A A+ A++

W piątek, 29 listopada w Wólce Mlądzkiej odbyły się oficjalne obchody 95-lecia najstarszego klubu w powiecie otwockim – OKS Start Otwock.

MARCIN SULIGA

W powiecie otwockim istnieje wiele klubów, ale to OKS Start Otwock działa najdłużej. Jubilat powoli zbliża się do setnych urodzin. Do osiągnięcia pełnego wieku brakuje już tylko pięciu lat. Jubileusz 95-lecia obchodzono z pompą. – Historia naszego klubu to lepsze i gorsze okresy, a mimo to wciąż istniejemy i trwamy – mówił podczas swojego wystąpienia jeden z członków obecnego zarządu klubu Krzysztof Barabasz.

Historia OKS Start Otwock jest wyjątkowo bogata. To jeden z niewielu klubów w powiecie otwockim, który prowadzi inne sekcje niż piłka nożna. Obecnie przy klubie działają jeszcze sekcje podnoszenia ciężarów i lekkoatletyki, ale wcześniej w Otwocku można było z powodzeniem trenować takie dyscypliny sportu jak piłka ręczna, tenis stołowy i bieg na orientację.

Obecnie najwięcej sukcesów przynosi sekcja lekkiej atletyki. W czasie ostatnich pięciu lat wychowankowie klubu zdobywali medale na najważniejszych imprezach nie tylko w Polsce, lecz także na świecie.

– Lista ostatnich sukcesów jest bardzo długa, ale wierzę, że gdy spotkamy się przy okazji setnych urodzin klubu, będzie jeszcze dłuższa i bogatsza, a na wymienienie wszystkich dokonań będzie potrzeba dużo więcej czasu niż kilka minut – mówiła z uśmiechem jedna z trenerek OKS-u Bożena Dziubińska.

Na uroczystości pojawili się niemal wszyscy prezesi otwockiego klubu piastujących to stanowisko w ostatnich latach – Zbigniew Szczepaniak, Franciszek Stokowski oraz obecny Janusz Goliński, zabrakło natomiast Wacława Makowskiego i Tadeusza Mojsy. Przed rozpoczęciem oficjalnej części wspomniano też tych, którzy już odeszli, a byli ważną częścią OKS-u, np. Gerarda Wołodźkę czy byłego prezesa Jerzego Kamińskiego.

Oficjalny jubileusz był też okazją do uhonorowania najważniejszych osób działających na rzecz OKS-u. Specjalne odznaki od Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wręczyli wyróżnionym przedstawiciele obu związków – Roman Kosecki i Jerzy Szczęsny.
Swoje wyróżnienia dla trenerów, zawodników i sponsorów przyznały również władze klubu. Nagrodę specjalną za całokształt pracy otrzymała trenerka grupy rzutów sekcji lekkoatletyki Barbara Sierpińska. 

Nagrody:

  • Złota odznaka PZPN – Józef Macniew
  • Brązowa odznaka PZPN – Dariusz Dźwigała
  • Honorowa złota odznaka PZPN – Dorota Mądra, Jerzy Olszewski, Franciszek Stokowski, Zbigniew Szczepaniak
  • Honorowa srebrna odznaka PZPN – Janusz Goliński
  • Honorowa złota odznaka MZPN – Piotr Skoczek, Cezary Mroczek, Jadwiga Rowińska, Michał Zapaśnik, Agata Nawrocka, Beta Blechman, Tomasz Karaś, Stella Wnuk, Jarosław Kęsek
  • Honorowa srebrna odznaka MZPN – Krzysztof Barabasz, Kamila Pętka, Łukasz Pętka, Marzena Wrzosek, Wojciech Krawczyk, Ewa Raczkowska, Piotr Okoński, Jarosław Janiak, Wojciech Gąsiewski, Michał Słupski, Rafał Prokop, Krzysztof Włoch
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUchwała Zarządu Powiatu Pruszkowskiego w sprawie wyboru oferty na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej pod nazwą „Prowadzenie dwóch niepublicznych placówek opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego dla 14 dzieci powyżej 10 roku życia” w latach budżetowych 2020 – 2022
Następny artykułEuroRating potwierdził rating PKN Orlen na poziomie BBB, perspektywa stabilna