A A+ A++

Blisko 7,5 tys. odbiorców w Podlaskiem pozostaje dziś rano bez prądu po burzach, jakie przeszły dzień wcześniej i w nocy przez region – podała PGE Dystrybucja. Strażacy interweniowali blisko 250 razy; byli głównie wzywani do usuwania połamanych drzew i konarów.

REKLAMA

Przez region w niedzielę po południu i w nocy przeszły burze. Towarzyszyły im silne porywy wiatru (do 90 km/h) oraz deszcz, a miejscowo grad.

– W poniedziałek rano bez prądu pozostaje w Podlaskiem ok. 7,5 tys. odbiorców, a w całym oddziale, który obejmuje też fragment województwa warmińsko-mazurskiego to ok. 11 tys. odbiorców – poinformował PAP rzecznik PGE Dystrybucja Karol Łukasik. Dodał, że od rana ekipy pogotowia energetycznego lokalizują usterki i je naprawiają.

– Strażacy ostatniej doby interweniowali blisko 250 razy, przede wszystkim w ciągu dnia w niedzielę. Noc była spokojna – poinformował w poniedziałek PAP dyżurny stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku.

Jak podał rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku Piotr Chojnowski, najwięcej zgłoszeń było na terenie powiatu białostockiego, a także augustowskiego, wysokomazowieckiego, grajewskiego, suwalskiego i monieckiego.

Strażacy wyjeżdżali głównie do usuwania z dróg powalonych drzew i konarów oraz naprawy zerwanych linii energetycznych. Chojnowski podał, że silnie wiejący wiatr oraz połamane gałęzie uszkodziły 19 dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych; w jednym przypadku dach został całkowicie zerwany z budynku gospodarczego. Nikomu nic się nie stało.

Narwiański Park Narodowy zamieścił w mediach społecznościowych film z monitoringu. Widać na nim, jak podczas silnego wiatru, rosnące przy drodze drzewo upada na ogrodzenie ośrodka edukacyjnego parku „Młynarzówka”. Na zamieszczonych zdjęciach widać uszkodzone ogrodzenie.

Zdjęcia – Narwiański Park Narodowy:

(PAP)
autorka: Sylwia Wieczeryńska

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyczyn godny odnotowania: Kobieta porwana przez prąd morski płynęła do brzegu ponad 7 godzin
Następny artykułW podróżach służbowych ESG nie jest jeszcze najważniejsze