A A+ A++

Wygląda na to, że z nastaniem wiosny wojsko wzięło się za czyszczenie magazynów. W najbliższym czasie armia planuje zlicytować kilkadziesiąt pojazdów będących obecnie w posiadaniu regionalnych oddziałów Agencji Mienia Wojskowego. Wiele z nich śmiało okrzyknąć można mianem kultowych. Wśród ofert znajdziemy m.in. liczne Honkery, Stary – w tym legendarne “pszczółki” 66, a nawet Gelendę, czyli Mercedesa klasy G.

W obliczu konfliktu w Ukrainie polska armia intensywnie się zbroi, a zakrojona na szeroką skalę modernizacja dotyczy również parku samochodowego. Z jednostek znikają więc zastępowane nowoczesnymi pojazdami Lubliny, Jelcze i Stary.

Wojsko sprzedaje używane samochody. Gdzie odbędą się najbliższe przetargi?

W najbliższym czasie przetargi pojazdów z demobilu planują regionalne oddziały Agencji Mienia Wojskowego z: 

  • Poznania (ul. Dojazd 30),
  • Warszawy (ul;. Chełmżyńska 9),
  • Lublina (ul. Łęczyńska 1),
  • Bydgoszczy (ul. Gdańska 163a).

Najbliższy – już jutro, o godzinie 12:30 – odbędzie się na terenie oddziału AMW w Poznaniu. 30 maja (o godz. 12) swoje pojazdy licytować będzie AMW w Warszawie. Dzień później – 31 maja o godzinie 13 odbędzie się licytacja w Lublinie. Ostatni z planowanych na najbliższe tygodnie przetargów odbędzie się 1 czerwca o godzinie 12 w Bydgoszczy.

Wojskowe wietrzenie magazynów. Gratka dla fanów polskiej motoryzacji

Wojskowe przetargi to prawdziwa gratka dla miłośników polskiej motoryzacji i kolekcjonerów. Tym razem do kupienia jest np. kilkanaście różnych wariacji na temat Honkera – od wyprodukowanych w początku lat dziewięćdziesiątych Tarpanów na Honkerach 2000 kończąc. Auta są w różnym stanie zachowania (niektóre po wypadkach), ale przy odrobinie szczęścia można stać się np. właścicielem samochodu z ciekawą, “misyjną” przeszłością.

Najczęściej są to pojazdy w standardowej odmianie (samochód ogólnego przeznaczenia), ale wśród ofert znaleźć też można np. Tarpany i Honkery z zabudową sanitarną przystosowaną do przewożenia na noszach czterech osób.

Fanów polskich ciężarówek w szczególności zainteresuje zapewne oferta AMW z Warszawy i Lublina. Na nowych właścicieli czeka tam kilka ciężarówek Star 200 z różnymi wersjami zabudowy (ogólnego przeznaczenia, chłodnia, wóz do transportu pieczywa itd.) oraz – prawdziwa gratka dla miłośników wagi ciężkiej – kilka egzemplarzy legendarnej wojskowej “pszczółki”, czyli Stara 660. W Warszawie pod młotek pójdą np. trzy sztuki – zabudowanych na Starach 660 M2 – sal przedoperacyjnych.

W Lublinie kupić można np. “gołe” podwozie” (po demontażu zabudowy) i polową – zabudowaną na Starze 660 M2 – częściowo wyposażoną, stację zasilania.

Oprócz tego w ofercie AMW znaleźć też można kilkanaście egzemplarzy samochodów dostawczych Lublin z początku tego stulecia (najczęściej blaszaki lub wersje towos), kilka ciężarówek Jelcz (m.in. wóz strażacki i pojazd asenizacyjny), a także Nysę 522 z 1986 roku, która czeka na nowego właściciela w Lublinie (cena wywoławcza to aż 11 tys. zł).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDarmowa mammografia w Bochni: „Badam się – mam pewność!”
Następny artykułPoszukiwany na Śląsku i Podlasiu. Wpadł w Żelechowie