Okap przyścienny tuba – bestsellery przodem
Minimalistyczna bryła o cylindrycznym kształcie została zaprojektowana z myślą o entuzjastach oszczędnych form, którzy urządzają swoje wnętrza w konwencji hygge, scandic czy modern. Okap okrągły w klasycznej bieli będzie się świetnie komponował z naturalnym drewnem (np. posadzką w jodłę francuską), bambusem, jutą czy szkłem. Z kolei czarne okapy przyścienne marki Nortberg najlepiej zaprezentują się w towarzystwie mebli na wysoki połysk, winylowej wzorzystej podłogi czy rektyfikowanych płytek naściennych. Gdy zestawimy prosty kształt pochłaniacza z nietuzinkowym kolorem np. złotem otrzymamy idealny produkt do aranżacji glamour, soft glam czy tych, inspirowanych stylem paryskim lub nowojorskim. Złoty okap (np. model Tubo OR Sterling Gold z portfolio marki Nortberg) to zachwycająca barwa szlachetnego kruszcu w jubilerskim wydaniu. Wyciąg lśni, mieni się, połyskuje, błyszczy… i kapitalnie odbija promienie słoneczne. Ciemniejszą wersję polecamy szczególnie do kuchni z elementami marmuru karraryjskiego, szkła artystycznego, spieków kwarcowych oraz grafik wielkoformatowych. Ale złoto ma teraz silną konkurencję! Okap kaszmirowy szturmem podbija wnętrzarskie listy przebojów. Niekonwencjonalna barwa inspirowana kolorem wełny kóz kaszmirskich jest naturalna i neutralna, przez co świetnie pasuje do każdej przestrzeni. W zestawie z kaszmirowym blatem, posadzką w tym odcieniu oraz armaturą kuchenną, tuba będzie przysłowiową wisienką na torcie, która podkreśli przytulną atmosferę i klimat w “sercu domu”.
Okap przyścienny skośny – nieoczywisty design
Modele kominowe wyróżniają się spośród innych okapów dostępnych na rynku tym, że są niezwykle uniwersalne i ponadczasowe. Okap ścienny montuje się do ściany nad płytą grzewczą, dzięki czemu nie zabiera on cennej kuchennej przestrzeni. Wybierając okap przyścienny o ciekawym wzornictwie personalizujemy nasze wnętrze. Wśród modeli, które zaskakują, warto wziąć pod uwagę np. okapy wykonane ze szkła ryflowanego. Charakterystyczne kanelury widoczne na szklanej tafli powstały za pomocą specjalnego walca. Intensywna czerń nałożona na eleganckie szkło walcowane perfekcyjnie sprawdzi się w stylu industrialnym. W loftach, w których nie brakuje dużych przeszkleń, zwisającego na kablach oświetlenia, odsłoniętych instalacji oraz czerwonej cegły na ścianach, okap z ryflami będzie zdecydowanie na swoim miejscu. Urządzając kuchnię w bardziej tradycyjnych aranżach, warto sięgnąć po modele w bieli i czerni z niestandardowymi dekorami np. w centralnej części okapu.
Okap przyścienny prostokątny – nie tylko dla domu z duszą
Gdy chcemy wprowadzić do naszego wnętrza ład i porządek, postawmy na geometryczne formy i wzory. Matematyczny świat przełożony na język designu nigdy nie jest “passe”. Architekci polecają okapy prostokątne do aranżacji, w których “dużo się dzieje”, ale nie może ich także zabraknąć w kuchniach rustykalnych i boho. Kształt odwróconej litery “T” doskonale zaprezentuje się w konwencji eklektycznej oraz modern. Okap T-Line będzie fenomenalnie wyglądał na ścianie z grafiką 3D, wykończoną ozdobną białą cegłą albo wielokolorowym terazzo. Z kolei w kuchniach z kaflowym piecem, dębowym stołem oraz inkrustowanym, zabytkowym kredensem nie powinno zabraknąć okapów przyściennych w rustykalnym stylu. Stonowana, ale ciepła kolorystyka (biel i écru) oraz dekoracyjna listwa bukowa, którą można barwić na dowolny kolor tak, by pasowała do zabudowy meblowej sprawiają, że pochłaniacze rustic skutecznie przyciągają uwagę gości i domowników.
Okap kwadratowy przyścienny – angielska elegancja
Miłośnicy klasycznych form, którzy cenią dotychczasową, utrwaloną na przestrzeni lat konwencję i styl z pewnością zwrócą uwagę na urządzenia o wyrazistym kształcie. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, projektanci stworzyli okapy kwadratowe o mocno zaakcentowanej linearnej bryle, ale także ekspresywnej kolorystyce. Tradycyjny czarny okap najlepiej połączyć z meblami z ekskluzywnego drewna mahoniowego lub ze stylizowaną zabudową w odcieniach bieli i wanilii. Nie może tutaj zabraknąć kamiennego blatu czy posadzki w słynną szachownicę. Trafionym pomysłem będą także detale w miedzi i mosiądzu. By nadać kuchni nieco lekkości warto sięgnąć po modne akcesoria. Wazon z przydymionego szkła, asymetryczne lustro w metalowej ramie czy abstrakcyjny obraz na ścianę dodadzą przestrzeni nieco awangardowego klimatu.
Okap kuchenny przyścienny, dostępny w wersji wyciąg lub pochłaniacz, to nie tylko nowoczesna estetyka, ale przede wszystkich dopracowane parametry techniczne. Okapy coraz częściej wyposażane są w wydajne, bezszczotkowe turbiny BLDC, które gwarantują doskonałe pochłanianie. Dodatkowym atutem modeli przyściennych jest energooszczędne oświetlenie LED, które doświetla blat roboczy i płytę grzewczą światłem zbliżonym do naturalnego. Wśród zalet warto dodać także: bezproblemowy montaż oraz łatwość utrzymania urządzeń w czystości. Nowością, na którą warto zwrócić uwagę, jest sterowanie gestami. Wystarczy jeden ruch dłonią, by włączyć sprzęt. Obsługa okapu nigdy nie była łatwiejsza! Gdy zależy nam na tym, by w kuchni panowała idealna cisza, można zamontować silnik okapu poza kuchnią np. na strychu, na dachu lub na elewacji budynku. Okap pracuje, ale go nie słychać!
Czy można mieć okap kuchenny, który będzie perfekcyjnie pochłaniał opary kuchenne, a przy tym stanie się ozdobą wnętrza? Tak! Okapy przyścienne są na wskroś designerskie, a przy tym nie straciły nic ze swej funkcjonalności.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS