Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu przywieźli z XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych kilkanaście medali w różnych kolorach. To zawodnicy dwóch klubów: „Leśni” z Gromadzic i „Słoneczko” w Wieluniu.

Zawodnicy Klubu „Słoneczko” rozpoczęli te igrzyska w Rybniku, bo Rybnik był pierwszym z miast, które organizowało pierwszą część XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych i startowaliśmy tam w pływaniu i w bocce – mówi Katarzyna Wyrębak, dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu. – Przywieźliśmy ze sobą medale chyba każdego koloru. Każdy jest ważny, ale medal Kasi Kornatowskiej będzie losowany na wyższą imprezę (Olimpiadę w Berlinie, przyp.red.), więc tutaj czekamy, co się będzie działo dalej.

Nasi zawodnicy z kolei uczestniczyli w drugiej części tych igrzysk – w Bydgoszczy – dodaje Rafał Dudziński, wychowawca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach. – Tutaj były wrotki, tenis i gimnastyka. My startowaliśmy we wrotkarstwie. Nasi zawodnicy – Stanisław Jendrys i Magdalena Padukuła – zdobyli 5 medali. Magdalena w najmocniejszej grupie nie miała sobie równych i na 100, 700 i 500 metrów zdobyła 3 złote medale. Ponadto ze Stasiem na dystansie 2×100 metrów w sztafecie zdobyła srebrny medal, a jednocześnie Stanisław zdobył na dystansie 500 metrów srebrny medal i na dystansie 200 metrów czwarte miejsce. To ogromny sukces naszych zawodników na tych igrzyskach.

Posłuchaj wywiadu z naszymi gośćmi tutaj.

Warto dodać, że Olimpiady Specjalne Polska odbywają się pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy.