A A+ A++

Od śluzy w Gdańsku Przegalinie do Płocka – taką trasę pokonał wielkogabarytowy transport wodny w trudnym, styczniowym okresie. Rzadko zdarza się, by tego typu transport odbywał się po sezonie żeglugowym, przy zredukowanym oznakowaniu żeglugowym.

Barka z wielkogabarytowym zestawem wypłynęła 9 stycznia br. ze śluzy w Gdańsku Przegalinie do Portu Gdańskiego, a następnie Martwą Wisłą i Wisłą udał się do Płocka. Zanim jednak barka trafiła na Wisłę, musiała przejść śluzę w Białej Górze. Wody Polskie podkreślają, że jak na okres zimowy, była to długa i trudna wyprawa.

We wtorek, 17 stycznia barka dotarła do Włocławka. Jak przekazało RZGW w Warszawie, transport z wielkogabarytowym ładunkiem zawitał na śluzę we Włocławku. Po sprawnym śluzowaniu, transport skierował się do swojego docelowego punktu w Płocku.

– Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie dąży do tego, aby takie transporty były jak najczęstsze i wspiera inicjatywy, zmierzające w tym kierunku, udostępniając drogi wodne również poza typowym czasem żeglugi – przekazały Wody Polskie.

Jak tłumaczą, podczas żeglugi zimowej istnieje ryzyko wystąpienia zjawisk lodowych oraz obniżenia się poziomu wody poniżej stanów wymaganych dla wyznaczonej klasy żeglownej. Dlatego żegluga jest możliwa jedynie pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności oraz bardzo dobrej znajomości szlaku żeglownego i dużego doświadczenia kierownika statku i załogi.

Fot. RZGW w Warszawie
Fot. RZGW w Warszawie
Fot. RZGW w Warszawie
Fot. RZGW w Warszawie
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGreta Thunberg wyniesiona przez policjantów
Następny artykułUkraina: Co najmniej 14 ofiar wypadku H225, zginął minister spraw wewn. [Aktualizacja]