A A+ A++

R e k l a m a

Kryzys na rynku pracy wydaje się być już dawno za nami. W całej Polsce firmy obecnie zwiększają zatrudnienie, poszukując pracowników różnych szczebli. Spora część pracodawców narzeka wręcz na brak rąk do pracy. Jak na tym tle prezentuje się rynek zatrudnienia w Wieluniu i regionie? Sprawdzamy.

Przez długie lata nasz kraj borykał się z problemem dużego bezrobocia. Ostatnio wskaźnik ten regularnie się obniżał, za wyjątkiem 2020 roku, kiedy strach zajrzał w oczy pracowników. Wtedy to w wyniku pandemii, lockdownów i globalnego spadku popytu wiele firm musiało zwalniać ludzi, by przetrwać. Teraz, dla odmiany, coraz więcej branż dotyka odwrotny problem – braku rąk do pracy. Choć polska gospodarka bardzo szybko rozwija się po pandemii, to napotyka na liczne problemy, na czele z niewystarczającą liczbą wykwalifikowanych pracowników.

Praca w Wieluniu i regionie

Internauci po wpisaniu zaledwie dwóch słów: praca Wieluń mogą znaleźć w popularnych serwisach ogłoszeniowych kilkaset wpisów z ofertami zatrudnienia na terenie Wielunia i najbliższych okolic. Duża część ofert dotyczy pracy fizycznej. Na dzień przygotowywania tego artykułu poszukiwani są m.in. pracownicy budowlani, monterzy różnego rodzaju instalacji czy elektrycy. Wynagrodzenia w tych zawodach wahają się zwykle od 3.000 do 5.000 złotych brutto. Jak zwykle, w naszym regionie nie brakuje też pracy dla kierowców ciężarówek. Mogą oni liczyć na wysokie wynagrodzenie w przedziale 8.000 – 9.000 złotych brutto, ale muszą liczyć się z tym, że większość tygodnia spędzą w trasie, z dala od domu.

Sporo ofert, na które natrafili … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOstatni dzwonek na pieniądze na dziecko. Jeżeli chcesz pełna kwotę wypełnij wniosek!
Następny artykułSpotify ostrzeże przed dezinformacją ws. COVID-19. Artyści znikają z platformy