A A+ A++

W sezonie letnim, który zamknął się w październiku latało do Tunezji nawet 30 samolotów tygodniowo. Były to maszyny wynajęte przez touroperatorów. Większe biura podróży miały całe samoloty dla swoich klientów, mniejsze zarezerwowały bloki miejsc we wspólnych maszynach. Samoloty startowały z Warszawy, Katowic, Poznania i Wrocławia.

100 tysięcy klientów to bardzo dużo w porównaniu zeszłym roku, kiedy obowiązywały jeszcze ograniczenia covidowe i kiedy z wypoczynku w Tunezji skorzystało zaledwie 35 tysiące Polaków, ale warto przypomnieć, że to tylko połowa ruchu z najlepszego pod tym względem roku 2008, kiedy Tunezję odwiedziło 207 tysięcy turystów z Polski.

Co ciekawe, statystyki ruchu turystycznego umieszczają Polaków na czwartym miejscu pod względem liczby odwiedzin, po Francuzach, Niemcach i Czechach. Tych pierwszych było w tym roku w Tunezji 745 tysięcy (wzrost rok do roku o 204 procent), drugich 170 tysięcy, a trzecich 110 tysięcy.

Jak zauważa warszawskie biuro Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki, duże zainteresowanie polskich turystów wypoczynkiem w Tunezji pozwoliło utrzymać po jednym rejsie czarterowym w tygodniu z Warszawy i Katowic na Dżerbę w całym okresie jesienno-zimowym. W tym wypadku rejsy dla biur podróży organizuje tak zwany konsolidator, firma GTS, we współpracy z tunezyjską linią lotniczą Nouvelair.

Jednocześnie … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOjczym skopał na śmierć 3-letnią dziewczynkę. Sąd wydał wyrok
Następny artykułSpotkanie z Jakubem Żulczykiem w bibliotece w Chrzanowie