A A+ A++

W poniedziałek  (27 września 2021 r.) Krzysztof Habura, Starosta Powiatu Pabianickiego odwiedził hospicjum Fundacji Gajusz w Łodzi. Na ręce prezes zarządu Tisy Żawrodzkiej – Kwiatkowskiej i wiceprezes Anny Rajskiej – Rutkowskiej wręczył drobne upominki dla najmłodszych dzieci.  

Fundacja Gajusz powstała w 1998 roku,  każdego roku wspiera ponad 900 rodzin, które znalazły się w kryzysowej sytuacji. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, całodobową opiekę, wspiera całe rodziny  zakresie pomocy dzieciom ciężko i nieuleczalnie chorym. Specjaliści z Fundacji są obecni również na oddziałach onkologicznych, by pomagać na każdym z etapów leczenia.

 Fundacja Gajusz  ma ogromne spektrum działań:

–  hospicjum domowe. Dzięki temu dzieci mogą te ostatnie, najcenniejsze i najważniejsze dni, spędzać w domu, w swoim pokoju, razem z rodziną. Lekarze, pielęgniarki, psycholog, rehabilitant i pracownik socjalny dojeżdżają do domów, by dzieci nie musiały przebywać w szpitalu. Działają w dzień i w nocy, 7 dni w tygodniu, także w święta.

hospicjum stacjonarne nazywane Pałacem, gdyż mieszkają w nim małe Książęta i nieduże Księżniczki. To nieuleczalnie chore dzieci często pozbawione opieki rodzicielskiej – osierocone i takie, którymi rodzice nie chcą lub nie mogą się zająć. Zapewniona  jest im całodobowa opieka medyczna oraz czułość niań i wolontariuszy.

–  w hospicjum perinatalnym pomagają maleństwom, o których jeszcze przed urodzeniem wiadomo, że nie zostaną  na długo. Rodzina otrzymuje bezpłatne, profesjonalne wsparcie (medyczne, psychologiczne i socjalne) oraz opiekę paliatywną nad dzieckiem urodzonym z wadami letalnymi.

Tuli Luli – pierwszy w regionie łódzkim Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny. Trafiają  tam niemowlęta, którymi nie mogą bądź nie chcą zajmować się ich biologiczni rodzice. Pozostają z nami do momentu znalezienia nowej rodziny. Żadne dziecko ani przez chwilę nie czuje się samotne, bo ma swojego opiekuna i wolontariuszy chętnych do tulenia, przewijania i zabaw. W razie potrzeby, na przykład w przypadku wcześniaków, zajmie się nimi fizjoterapeuta, neurolog i logopeda.

 –  Cukinia, czyli Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie. Wsparcie otrzymują tu rodziny ciężko doświadczone przez los. Zapewniona jest opieka psychologa, psychiatry, fizjoterapeuty i logopedy. W ciągu pół roku przyjęto ponad 100 pacjentów.

–  wsparcie dla rodzinnej pieczy zastępczej

zapewnienie opieki pozamedyczną dla podopiecznych hospicjum stacjonarnego dla dzieci 

–  wsparcie dzieci po leczeniu ONKOlogicznym

 – szkolenia  wolontariuszy, pomoc  socjalną  i prawną

By dowiedzieć się  o całej działalności Fundacji GAJUSZ, zapraszamy na stronę internetową:

https://gajusz.org.pl/

Jak można pomóc Fundcji? Poniżej  link:

https://gajusz.org.pl/dla-pomagajacych/jak-mozesz-nam-pomoc/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Poznajmy się” – piknik w Parku Mazowsze
Następny artykułOstry spór o wypowiedzenia psychiatrów. “Personalne tarcia wymagają ciszy, a nie wrzasku na sali sejmiku”