A A+ A++
Odszkodowanie po wypadku samochodowym. Co trzeba wiedzieć?
fot. materiały prasowe

Wyróżniamy kilka rodzajów świadczeń odszkodowawczych, o jakie osoby poszkodowane mogą wnieść do ubezpieczyciela. Najpopularniejszym z nich jest odszkodowanie z OC sprawcy, ale także np. odszkodowanie z AC. Pomoc finansowa po wypadku jest bardzo potrzebna i nie warto rezygnować z ubiegania się o nią. Jako osoba pokrzywdzona, która wskutek zdarzenia drogowego doznała trwałego lub czasowego uszczerbku na zdrowiu, możesz dochodzić odszkodowania. Co obejmuje takie świadczenie i jak uzyskać wysoką kwotę? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Poniosłeś uszczerbek na zdrowiu? Odszkodowanie przyspieszy powrót do sprawności

Bez wątpienia lepiej mieć dodatkowe środki na leczenie i rehabilitację, niż zmagać się z rzeczywistością powypadkową bez wsparcia finansowego. Osoba, która uległa wypadkowi samochodowemu spowodowanemu przez innego kierowcę, ma prawo do odszkodowania zdrowotnego. Jest to świadczenie, które ma za zadanie przynajmniej poniekąd zrekompensować doznaną krzywdę. Odszkodowanie powypadkowe wypłaca się m.in. w przypadku uszkodzenia ciała, jak również rozstroju zdrowia.

W zależności od sytuacji, jego kwota będzie inna i uwzględni: koszty leczenia i opieki, nabycia protezy lub innego sprzętu, dojazdów do placówek medycznych, przystosowania mieszkania do potrzeb osoby poszkodowanej, a nawet koszty zakupu specjalistycznego samochodu do przewozu chorego. Zgodnie z prawem, świadczenie powinno objąć wszystkie konieczne wydatki, związane z powstałym rozstrojem zdrowia albo uszkodzeniem ciała. Mówi o tym Art. 444. Kodeksu Cywilnego: W razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Warto dodać, że odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu przysługuje w konkretnych sytuacjach, a ubieganie się o nie może generować pewne problemy.

Walka z towarzystwem ubezpieczeniowym bywa trudna. Skorzystaj z pomocy

W przypadku nieznajomości obowiązujących przepisów, podczas ubiegania się o świadczenie warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych prawników. Oferuje je Centrum Pomocy Odszkodowawczej: https://www.tuodszkodowania.pl/ , które przyjmuje sprawy bez pobierania opłat wstępnych. Jeśli czeka Cię walka z ubezpieczycielem, zdaj się na doświadczenie specjalistów – ich wiedza ułatwi uzyskanie wysokiego odszkodowania. Mają bowiem miejsce sytuacje, kiedy ubezpieczyciele bezpodstawnie odmawiają wypłaty świadczeń albo proponują zaskakująco niskie kwoty. Od takich decyzji należy się odwołać, dochodząc swoich praw na podstawie stosownych argumentów. Czasem konieczne okazuje się skierowanie sprawy na drogę sądową, choć najczęściej udaje się wywalczyć godne odszkodowanie polubownie. Ważne, aby nie rezygnować z prawa do świadczeń pieniężnych za poniesiony uszczerbek na zdrowiu.

Masz wątpliwości, co robić w swojej sprawie? Umów konsultację z prawnikami z AIF Kancelarii i porozmawiajcie o sytuacji, w jakiej się znajdujesz. Specjaliści ocenią szansę na uzyskanie wysokiej kwoty i wskażą Ci możliwe drogi działania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBokser z Knurowa leci do Tokio. Zawalczy o medal olimpijski!
Następny artykułTour de France 2021. Tadej Pogacar o etyce i granicach swoich możliwości