Wczoraj, 7 lutego (14:19)
Aktualizacja: Wczoraj, 7 lutego (16:18)
Najbliższe dni w pogodzie zapowiadają się bardzo mroźnie. Temperatura w niektórych regionach już spadła poniżej –28 stopni Celsjusza. Uderzenie arktycznego powietrza w Polskę na początku lutego to efekt wyżu, który dotarł do naszego kraju z północy. IMGW nie czeka i już wydaje alerty dla powiatów w kilku województwach. Gdzie będzie najzimniej w najbliższych dniach?
W pierwszych dniach lutego zima zaprezentuje w Polsce niebezpieczne oblicze. Wszystko za sprawą rozległego wyżu, którego zasięg objął zachodnią, środkową i północno-wschodnią Europę. Tym samym do naszego kraju wróci dwucyfrowy mróz, który da znać o sobie przede wszystkim w nocy.
Tak właśnie było minionej nocy z poniedziałku na wtorek. W Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej, czyli słynnym biegunie zimna na południu Małopolski, odnotowano aż 28,5 stopni mrozu. Ponadto na standardowej wysokości zanotowano -23 st. C. w Poroninie, -21 st. C. w Jakuszycach, -20,5 st. C. w Ratułowie i -17 st. C. w Zakopanem.
Mroźnie w nocy było też w innych regionach Polski. W centrum kraju temperatura wahała się od -6 do nawet -16 st. C. Z kolei na zachodzie Polski lokalnie termometry wskazały -12 st. C. Według synoptyków IMGW najcieplej było na Pomorzu i w północno-zachodniej części kraju. Tam temperatura spadła nieznacznie poniżej 0 st. C.
Prognoza pogody na kolejne dni tygodnia nie zwiastuje nagłego ocieplenia, a wręcz przeciwnie. O ile w dzień temperatura maksymalna wahać się będzie od 4 do -7 st. C., to w nocy ponownie będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami – nawet do -20 st. C.
Dziś w nocy temperatura minimalna wyniesie od -18 st. C. na Podhalu, -6 st. C. w centrum, do -4 st. C. w rejonie Świnoujścia. Jeszcze zimniej będzie w nocy z 8 na 9 lutego. Wówczas termometry wskażą –21 st. C. w rejonach górskich na południu Polski, a w centrum kraju -16 st. C.
W piątek (10.02) będzie po … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS