A A+ A++

Społeczne Wnioski są formą budżetu partycypacyjnego i od lat pozwalają mieszkańcom gminy Wołomin na realizowanie ciekawych pomysłów. To unikalna okazja dla każdego mieszkańca gminy, aby mieć realny wpływ na to, jak wykorzystywane są publiczne środki finansowe. Zgłaszając swój pomysł możesz wziąć udział w budowaniu lepszych warunków do życia dla wszystkich mieszkańców.

Jak to działa?

  1. Zgłoś swój projekt:
    Masz pomysł na inwestycję poprawiającą jakość życia w naszym mieście? W terminie od 3 do 23 kwietnia 2024 r. wejdź na stronę sw.wolomin.org i zgłoś swój projekt, a my dokładnie przeanalizujemy każdą propozycję. W tym roku wartość pojedynczego projektu może wynosić do 500 tys. zł!
  2. Głosuj na projekty:
    Po zakończeniu etapu weryfikacji projektów, każdy mieszkaniec gminy Wołomin będzie mógł oddać głos na wybrany projekt, który jego zdaniem zasługuje na realizację. Głosowanie potrwa od 3 do 28 czerwca 2024 r. online na stronie sw.wolomin.org.
  3. Poznaj wyniki:
    Po zakończeniu głosowania poznamy listę zwycięskich projektów. Aby projekt miał szansę realizacji musi uzyskać minimum: 250 głosów (jeśli wartość projektu mieści się w kwocie do 250 tys. zł) lub 350 głosów (jeśli wartość projektu przekracza 250 tys. zł). Każdy oddany głos jest bardzo cenny!
  4. Ciesz się z efektów:
    Realizacja zwycięskich projektów rozpocznie się w 2025 roku i w zależności od skali pomysłu może potrwać od 1 do 3 lat.

Pełna treść Zasad zgłaszania, oceny i wyboru Społecznych Wniosków do budżetu Gminy Wołomin na rok 2025 do pobrania po kliknięciu w link: Zasady Społeczne Wnioski 2025 (.pdf, 284 kB)

Społeczne Wnioski do budżetu Gminy Wołomin to nie tylko środki finansowe, to także okazja do wspólnego budowania społeczeństwa obywatelskiego. Porozmawiaj z sąsiadami, znajomymi, rodziną jakie inwestycje są potrzebne w waszej okolicy. Zgłoś swój projekt i włącz się w działanie!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTeologia ciała: 90. Analogia więzi małżeńskiej oraz więzi Chrystusa i Kościoła
Następny artykułTargowisko na Podzamczu ma działać dłużej. Marszałek wycofuje się z planów jego szybkiej likwidacji