A A+ A++

Archeolodzy Uniwersytetu w Innsbrucku poinformowali o bardzo interesującym odkryciu, którego dokonali pod ołtarzem w kaplicy w austriackiej gminie Irschen. Znaleźli tam relikwię, która jest ich zdaniem związana z postacią Mojżesza i Dekalogiem.

Szkatułka jest zniszczona, ale udało się ustalić jej oryginalną formę i odczytać motywy
/University of Innsbruck /domena publiczna

Archeolodzy od 2016 roku prowadzący wykopaliska w Irschen, odkryli na terenie kościoła na szczycie niewielkiego wzgórza Burgbichl marmurową kapliczkę zawierającą bardzo interesującą relikwię. Region ten był niegdyś własnością Cesarstwa Rzymskiego, a kościół był prawdopodobnie pogańskim sanktuarium przed wprowadzeniem prawa cesarskiego ponad 1600 lat temu. 

Przypominamy, że cesarz rzymski Konstantyn Wielki nawrócił się na chrześcijaństwo w 313 roku n.e., wydając edykt mediolański, który zalegalizował tę religię i promował tolerancję dla faktów. Następnie w roku 380 n.e. cesarz Teodozjusz wydał edykt tesaloński, który uczynił chrześcijaństwo oficjalną religią Cesarstwa Rzymskiego.

To odkrycie o ogromnej wartości

Jak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego Uniwersytetu w Innsbrucku, chodzi o liczące 1500 lat pudełko z kości słoniowej ozdobione motywami chrześcijańskimi. Jeden z nich jest typowym obrazem przekazania praw Mojżeszowi na górze Synaj, czyli starotestamentowego początku przymierza między Bogiem a człowiekiem, a inny przedstawia mężczyznę w rydwanie zaprzęgniętym w dwa konie, a także tę samą boską rękę wychodzącą z chmur i ciągnącą tę postać do nieba.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDworce kolejowe w Łodzi poza TOP 10
Następny artykułSchron z czasów drugiej wojny światowej na Kokosiej Górze