A A+ A++

Dyrektor Instytutu Pokolenia ma przyjemność zaprosić do II edycji innowacyjnego projektu „Rodzina-Rozwój-Demografia” opartego na modelu 6 Obszarów Funkcjonowania Rodzin (6OFR), który rewolucjonizuje podejście wielu samorządowców do sposobu zarządzania swoją lokalną wspólnotą.

Jest on w całości finansowany przez Instytut, co oznacza, że kwalifikujące się do niego gminy nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa.

Dla gmin, które brały udział w I edycji projektu, stał się kolejnym szczeblem w ich rozwoju, oferując nowe podejście i rozwiązania obecnych wyzwań stojących przed samorządami, w tym te najbardziej strategiczne, jak wyludnianie się gmin i starzenie mieszkańców.

REGULAMIN I ANKIETA REKRUTACYJNA do pobrania

Rekrutacja trwa do 30 listopada. Do udziału zakwalifikowanych zostanie tylko 20 gmin z całej Polski.

Co to jest 6OFR?

To model funkcjonowania wspólnoty lokalnej, który koncentruje się na tworzeniu warunków dla wszechstronnego rozwoju, kładąc nacisk na sześć kluczowych obszarów: podstawy materialne, zdrowie, edukację, kulturę, trwałość więzi i tożsamość. Stanowią one osiowe kwestie w budowaniu społeczności świadomej swojej tożsamości, zintegrowanej silnymi więzami i potrafiącej współdziałać w najważniejszych dla wspólnoty sprawach.

Podejście to skupia się przede wszystkim na tworzeniu warunków sprzyjających szczęściu rodzin mieszkających na terenie gminy oraz ich przyszłych pokoleń.

Dowiedz się więcej od uczestników

Możliwość obejrzenia wypowiedzi uczestników zeszłorocznej edycji projektu, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i powodami, dla których warto wziąć udział.

Warto obejrzeć film dostępny pod adresem: https://youtu.be/fuTDzu0ians, by zainspirować się historiami uczestników poprzedniej edycji.

Co może zyskać gmina

1. Poprawa jakości życia mieszkańców: dzięki 6OFR, gminy mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami z myślą o potrzebach wszystkich mieszkańców, zwiększając ich satysfakcję i poczucie przynależności.

2. Rozwój oparty na lokalnych priorytetach: model promuje rozwój integrujący wszystkie aspekty życia wspólnoty od społecznych i ekonomicznych, po środowiskowe, kulturowe i tożsamościowe, by wzmocnić lub zbudować wśród mieszkańców poczucie dumy i wizerunek gminy jako najlepszego miejsca do życia.

3. Wzmocnienie liderów lokalnych: udział w 6OFR wzmacnia postrzeganie liderów samorządowych jako innowacyjnych i skupionych na dobru wspólnoty.

Jak dołączyć?

Warto zapoznać się ze szczegółami projektu i jego potencjalnymi korzyściami dla gminy. W tym celu organizatorzy konkursu zapraszają do odwiedzenia strony internetowej i zapoznania się z dostępnymi materiałami kwalifikacyjnymi oraz wypowiedziami uczestników zeszłorocznej edycji.

Więcej informacji na stronach:

Model 6OFR

Nowy nabór do programu!

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do przekształcenia Waszej gminy i budowania lepszej przyszłości dla mieszkańców. Organizatorzy czekają na Państwa zgłoszenia i z niecierpliwością oczekują współpracy.

Dzięki udziałowi w projekcie można odkryć jak 6OFR ma wpływ na rozwój gminy. To wyjątkowa okazja do przekształcenia gminy i budowania lepszej przyszłości dla mieszkańców.

Źródło informacji: Instytut Pokolenia

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLEGIONOWO. Wiceprezesi SML-W skazani za poświadczenie nieprawdy
Następny artykułZainaugurowano działanie Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych