Rośliny do prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Kluczowe jest oczywiście ich nawożenie. Można wykorzystać do tego gotowe preparaty dostępne w sklepach, ale nie tylko. Doskonałe rezultaty pozwala uzyskać domowy nawóz ze skórki banana, który możemy wykonać w prosty sposób.
Domowy nawóz ze skórek od bananów. Twoje rośliny ci podziękują
Zamiast wyrzucać skórki od bananów, lepiej wykorzystać je jako domowy nawóz do roślin. Dlaczego? To prawdziwa bomba witaminowa. Skórki bananów zawierają pierwiastki niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, takie jak potas, fosfor, magnez i wapń.
Potas pomaga roślinom wchłaniać wodę i wzmacnia ich łodygi, a fosfor wspomaga rozwój korzeni. Z kolei magnez i wapń mają duży wpływ na kondycję kwiatów doniczkowych. Oprócz tego, pierwiastki te poprawiają strukturę gleby i stymulują wzrost pożytecznych mikroorganizmów. Co więcej, stosując domowy środek ze skórek od bananów w formie rozpylonej, można pozbyć się mszyc.
Jakie rośliny można nawozić skórkami od bananów?
Skórki od bananów doskonale sprawdzają się do nawożenia zarówno kwiatów doniczkowych, jak i roślin ogrodowych. Można wykorzystać je w pielęgnacji paprotek, skrzydłokwiatów, filodendronów, dracen i storczyków.
Domowy nawóz z bananów będzie również strzałem w dziesiątkę w przypadku krzewów ozdobnych, warzyw i owoców np. truskawek. Można wykorzystać go także do nawożenia róż, petunii, begonii i aksamitki.
Jak zrobić domowy nawóz ze skórek od bananów? To proste
Nawóz ze skórek od bananów można wykonać na wiele sposobów. Najlepszym wyborem będzie wyciąg ze skórek, który można użyć zarówno do roślin ogrodowych, jak i domowych. Wystarczy świeżą skórkę z banana włożyć do słoika i zalać ciepłą wodą, a następnie odstawić w ciemnym miejscu na dzień lub dwa. Po upływie tego czasu powstały roztwór należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:1 i taką mieszanką można podlewać rośliny. Oprócz tego można nią również spryskać rośliny, co odstraszy mszyce.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS