Szwedzki gigant wychodzi z kampanią „Dbaj o dom, a przy okazji o planetę”. Do dwóch sklepów sieci IKEA w Polsce możemy oddać stare, zniszczone meble, bez względu na to, od którego producenta pochodzą i uzyskać 50 złotych rabatu na zakupy
W ramach kampanii „Dbaj o dom, a przy okazji o planetę” możemy oddać stare, nienadające się już do użytku meble do jednego z dwóch sklepów IKEI w Polsce. Jeden z nich jest zlokalizowany w podwarszawskich Jankach, drugi natomiast w Bydgoszczy. Meble możemy oddać do końca kwietnia, w każdy piątek i sobotę, a także w jedną niedzielę handlową. Terminy te wypadają na dni: 12-13 kwietnia, 19-20 kwietnia oraz 26-28 kwietnia 2024 (weekend z niedzielą handlową).
Jak wyjaśnia sieć, oddając zużyte meble zyskujemy podwójnie, nie tylko dbając o planetę poprzez recykling, ale także otrzymujemy kod rabatowy o wartości 50 złotych na zakupy w IKEI. Warunkiem jest jednak członkostwo w Klubie Lojalnościowym IKEA Family (można to jednak zrobić w prosty sposób, w dowolnej chwili).
Warto zaznaczyć, że meble mogą być zakupione w IKEI ale także pochodzić od innych producentów. Przyjmowane są szafy, fotele, szezlongi, sofy, narożniki, komody, regały, biblioteczki, łóżka, krzesła, stołki barowe, stoły, biurka, kredensy oraz szafki. Wyłączone z akcji są przedmioty takie jak materace czy tekstylia, stara elektronika, przedmioty szklane czy odpady organiczne.
Jak wyjaśnia Wiktoria Płocha, Liderka Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail w Polsce, w ramach kwietniowej zbiórki sieć chce zaopiekować się starymi meblami. Będą one sortowane i odbierane przez firmę Stena Recycling. Elementy nienadające się już do użytku zostaną zagospodarowane w procesie recyklingu lub odzysku energii. Z kolei lite drewno, pozyskane z zebranych mebli, wróci do obiegu, stając się surowcem wtórnym do produkcji mebli.
„Inicjatywy dedykowane społeczeństwu, takie jak zbiórka zużytych mebli prowadzona przez IKEA, są jednym z kluczowych elementów budowania odpowiedzialnych postaw społecznych. Angażując się w akcję mamy możliwość pokazania, że każdy rodzaj odpadu jest wartościowy i stanowi surowiec przyszłości. Cieszymy się z możliwości kreowania odpowiedzialnych postaw społecznych, wspólnie działając na rzecz lepszej przyszłości.” – podaje Aleksandra Surdykowska, PR & Marketing Manager Stena Recycling.
Cześć jestem Gosia. Mam 28 lat i mieszkam w Warszawie od urodzenia. Moimi zainteresowaniami są sztuka i literatura XX wieku.
ul. Grzybowska 87,
00-844 Warszawa
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS