Gliwiczanie byli bardzo bliscy zwycięstwa, bowiem do 87. minuty prowadzili 2:0, a w dodatku rzutu karnego, przy stanie 2:1, nie wykorzystał Tomasz Jodłowiec. W końcówce gospodarze zdołali odrobić straty. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył w piątej minucie doliczonego czasu z rzutu karnego Flavio Paixao.

Od początku obie drużyny nastawione były na ofensywną grę. Już w szóstej minucie ładną akcję przeprowadził Michał Chrapek, ale były pomocnik Lechii wywalczył tylko rzut rożny. Za chwilę boisko, z powodu urazu kolana, musiał opuścić prawy obrońca Piasta Bartosz Rymaniak, którego zastąpił Martin Konczkowski.

Tym samym trener przyjezdnych Waldemar Fornalik stracił drugiego podstawowego defensora, bowiem z powodu kontuzji nad morze nie przyjechał stoper Jakub Czerwiński.

W 14. minucie uderzenie Macieja Gajosa obronił Frantisek Plach, a cztery minut później świetną interwencją po strzale zza pola karnego Gerarda Bidii popisał drugi sł … czytaj dalej