A A+ A++

Krajowa „produkcja” gazu ziemnego w okresie styczeń-luty 2021 wyniosła 34,8 mld m3. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego oznacza to istotny wzrost – o 13,5%. To zdecydowanie więcej niż wynosi roczna “konsumpcja” w Polsce – obecnie kształtuje się ona ok. 19 mld m3.

Tegoroczne wyniki prezentują się jeszcze lepiej, kiedy odnieść je do roku 2019 – wzrost wynosi w tym przypadku 22,5%.

W minionym roku Chińczycy wydobyli aż 9,8% gazu ziemnego więcej niż w 2019. Rok 2020 był również czasem, w którym ustanowiono nowy rekord wydobycia – dokonano tego na największym złożu w Chinach, w basenie Ordos. Ze zlokalizowanego na północnym zachodzie kraju pola Qingcheng wydobyto 24,5 mln ton ropy naftowej oraz 44,5 mld m3 gazu ziemnego.

Reklama

Przedstawiciele PetroChina zapowiadają, że do roku 2025 zwiększą wydobycie gazu z łupków do 22 mld m3. Będzie to oznaczać ponad dwukrotny wzrost względem tegorocznego poziomu. Powyższe deklaracje wpisują się w szerszy kontekst rywalizacji pomiędzy chińskimi firmami. Jeśli PetroChina uda się zrealizować cel, to „przeskoczy” Sinopec, łupkowego pioniera, który do roku 2025 zamierza produkować z łupków 13 mld m3 gazu. Całkowite potwierdzone rezerwy gazu, którymi dysponuje Sinopec, wynoszą 940,88 mld m3.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł54-latek miał zabrane prawko, ale dalej prowadził auto
Następny artykułW Kłodzku powstanie kolejna Biedronka oraz Dino