A A+ A++

Rywalizacja rozpocznie się 23 maja w Rabacie, a zakończy zawodami finałowymi w Zurychu (8-9 września). W tych ostatnich wezmą udział sportowcy z największą liczbą punktów zgromadzonych w 13 wcześniejszych mityngach.

Po wprowadzonym w 2020 roku ograniczeniu liczby konkurencji, które było często krytykowane, w przyszłym sezonie przywrócony zostanie program z 32. Ponownie pojawią się w nim: trójskok, rzut dyskiem, 200 m, 3000 m z przeszkodami i 5000 m.

Duplantis pobił rekord Bubki, ale za swój wyczyn nie dostał... Ferrari
Duplantis pobił rekord Bubki, ale za swój wyczyn nie dostał… Ferrari

Zobacz również

Zmian dokonano w systemie nagród finansowych. W każdym z 13 “zwykłych” mityngów zarobić będzie można łącznie 25 tysięcy dol. Zwycięzcy finałowych zawodów otrzymają czeki na 30 tys. USD. Wprowadzono też nową nagrodę. Pula 500 tys. dol. została zarezerwowana dla lekkoatletów, którzy zanotują regularne występy na wysokim poziomie przez cały sezon. Przyznanych zostanie 10 takich premii, które trafią do jednej kobiety i jednego mężczyzny startujących w biegach sprinterskich, biegach przez płotki, biegach na dystansach, skokach i rzutach.

W 2020 roku odbyły się tylko cztery pełnoprawne mityngi Diamentowej Ligi (w Monako, Sztokholmie, Rzymie oraz Dausze) i dlatego zrezygnowano z klasyfikacji generalnej … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziewczynki czują się grube i brzydkie. Polskie nastolatki w raporcie ONZ wypadają najgorzej w Europie
Następny artykułPrzenosisz tablicę rejestracyjną? Możesz mieć problem z przeglądem i policją