A A+ A++

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, rząd luzuje część obostrzeń. Od 1 maja otwarte są salony fryzjerskie i kosmetyczne, dozwolone jest również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu przy limicie maks. 50 osób oraz uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy maks. 50 proc. obłożenia obiektu.

Co się otwiera?

We wtorek, 4 maja otworzyły się z kolei galerie sztuki i muzea (limit 1 os. na 15 m kw.), sklepy budowlane, meblowe i galerie handlowe (limit 1 os. na 15 m kw.), powróciła także nauka stacjonarna w klasach 1-3. Wszystko zgodnie z założeniem działać ma w ścisłym reżimie sanitarnym.

Czy po ponownym otwarciu Polacy rzucili się do zamkniętych od miesięcy sklepów i galerii handlowych? Sprawdziliśmy to około południa w kilku miejscach w Krakowie. Wniosek – ludzi jest sporo, ale wielkich tłumów nie widać.

Tak jest m.in. w Ikei i Castoramie. Choć parkingi są zapełnione, kolejek pod sklepami nie widać. W Galerii Krakowskiej z kolei kolejki ustawiły się pod kilkoma sklepami, ogółem jednak szturmu klientów nie ma.

Harmonogram poluzowań

Jak zapowiada rząd, jeśli w najbliższych dniach będzie się utrzymywał niski poziom zakażeń, luzowane będą kolejne obostrzenia. Według wstępnego harmonogramu, 8 maja mogłyby się otworzyć hotele (przy maks. 50 proc. obłożeniu obiektu oraz zamkniętych restauracjach i strefach wellness&spa), 15 maja może zostać zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, jest również szansa na otwarcie restauracyjnych ogródków oraz kin i teatrów na świeżym powietrzu, organizowania imprez okolicznościowych na zewnątrz (do 25 osób) oraz powrotu kolejnych klas do nauki stacjonarnej. Pod koniec maja z kolei możliwe jest z kolei całkowite ponowne otwarcie gastronomii.

Rząd przestrzega przy tym, że przedstawiony harmonogram może się zmieniać w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMatura 2021. Reżim sanitarny w praktyce. Tak przebiegał egzamin
Następny artykułRejestracja na szczepienie COVID – 4 sposoby