Odkurza, myje i uwalnia nas od większości bakterii – mop parowy i parowe myjki doceniliśmy za skuteczne i dokładne sprzątanie, zwłaszcza tam, gdzie znajduje się dużo twardych podłóg.
Podziel się
Mop parowy z teleskopowym uchwytem pomoże w łatwym i szybszym sprzątaniu (Shutterstock.com)
Rozpuści brud i uwolni od zapachów
Mop, który podgrzaną parą usuwa zanieczyszczenia. Bywa dużo bardziej skuteczny od pocierania płytek zwykłą szczotką z tekstylną nakładką. Urządzenie elektryczne daje nam możliwość wykorzystania działania wysokiej temperatury, pod wpływem której zabrudzenia (nawet te zaschnięte) stają się coraz bardziej miękkie. Mopy parowe czyszczą podłogę i usuwają niechciane zapachy, a także bakterie bez użycia detergentów. To najlepsza opcja do domów, gdzie dąży się do redukcji ich użycia, czyli np. tam, gdzie na podłodze bawią się małe dzieci.
Ogromny walor mopa parowego to precyzja sprzątania podłóg z fugami. W przeciwieństwie do zwykłego mopa, który często spycha zabrudzenia do szczelin (i w rzeczywistości pozostawia naszą podłogę tylko z pozoru czystą), mop parowy zwilża i zmiękcza zabrudzenia, a następnie wchłania je materiałowa, wymienna nakładka, którą po skończeniu sprzątania wypierzemy w pralce (także w wysokiej temperaturze). Oczyszczona podłoga delikatnie się podgrzewa, a ciepła para wodna błyskawicznie wysycha. Tym samym z mopem parowym nie grozi nam długie schnięcie podłogi – to kolejny atut tego urządzenia, który docenią osoby, którym zależy na skutecznym, a do tego szybkim sprzątaniu (w tym rodzice maluchów).
Pomocnik w walce z brudną podłogą
Wiele mówi i pisze się o tym, że mop parowy może trwale uszkodzić podłogę pokrytą panelami podłogowymi. Cienkie, podatne na wpływ wilgoci panele podłogowe mogą pod wpływem ciepłej pary napęcznieć i ulec deformacji. Jednak jak nietrudno zauważyć: jest to przede wszystkim kwestia ich jakości, a także temperatury i mocy mopa parowego (w końcu tradycyjne mycie podłogi także wystawia je na działanie ciepłej wody). Te urządzenia zdecydowanie wygrywają tam, gdzie zabrudzeń powstaje najwięcej i gdzie zdecydowana większość konsumentów decyduje się na twarde podłogi. Mop parowy będzie nieocenioną pomocą: w przedsionkach, na schodach wewnętrznych i zewnętrznych, w korytarzach, pokojach dziennych i salonach, a także wszędzie tam, gdzie często chodzi się w butach.
Wyczyści każdy kąt…
Mop parowy może mieć prostokątną lub trójkątną końcówkę. Para wydobywająca się z otworów będzie zwilżać i parować powierzchnie pod i obok nakładki materiałowej. Prostokątne końcówki mopów parowych są bardziej skuteczne na dużych, płaskich, regularnych powierzchniach, a trójkątne tam, gdzie jest dużo schodów, zakamarków, kątów i mebli, obok których chcemy umyć podłogę.
Mop gotowy do sprzątania
Podobnie jak w przypadku parownic do ubrań i parowarów, w których przygotowujemy smaczne i zdrowe posiłki, mop parowy potrzebuje czasu, aby podgrzać wodę do odpowiedniej temperatury. W przypadku większości modeli dostępnych na rynku wynosi on od kilkunastu do trzydziestu sekund. O gotowości urządzenia do działania poinformuje nas sygnał dźwiękowy. Czas nagrzewania się wody to praktyczna informacja, która pomoże nam ocenić funkcjonalność wybranego modelu. Przy zakupie spytaj też o pojemność zbiornika na wodę — modele z większym pojemnikiem pozwolą sprzątać podłogę bez przerw na uzupełnienie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS