W przyszłym tygodniu w Polsce odbędą się obrady w ramach Konwencji Karpackiej, która ma za zadanie chronić przyrodę tych gór. Greenpeace na spotkaniu zamierza przedstawić delegatom swoje postulaty dotyczące planu ochrony Karpat. Ekolodzy zwracają też uwagę na zawłaszczenie Lasów Państwowych przez ludzi Zbigniewa Ziobry.
Od 14 do 16 czerwca w Mszanie Dolnej w Małopolsce odbędzie się spotkanie Konwencji Karpackiej.
KK jest drugą w skali światowej (po Konwencji Alpejskiej) wielostronną umową międzynarodową, dotyczącą pojedynczego pasma górskiego, ustanowioną na zasadach traktatowych prawa międzynarodowego. Została przyjęta 22 maja 2003 r. w Kijowie i weszła w życie 4 stycznia 2006 r., Polska ratyfikowała dokument 27 lutego 2006 r.
Stronami Konwencji Karpackiej jest siedem państw regionu karpackiego: Republika Czeska, Rzeczpospolita Polska, Rumunia, Republika Serbii, Republika Słowacka, Ukraina i Węgry. Celem Konwencji Karpackiej jest współpraca międzynarodowa oraz prowadzenie przez państwa będące jej stronami wszechstronnej polityki na rzecz ochrony i zrównoważonego rozwoju regionu karpackiego, dla poprawy jakości życia, wzmocnienia miejscowej gospodarki i społeczności lokalnych oraz zachowania walorów przyrodniczych, krajobrazowych i dziedzictwa kulturowego Karpat.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS