A A+ A++

Obornik powszechnie uznawany jest za jeden z najbardziej wartościowych nawozów organicznych, który od lat znajduje zastosowanie w rolnictwie. Do niedawna najczęściej wykorzystywany był w swojej surowej formie – odchodów zwierząt pomieszanych ze ściółką. Wiązało się to jednak z dużym dyskomfortem w trakcie nawożenia, przez trudności w aplikacji oraz nieprzyjemny zapach, który wydziela. Obecnie ogromną popularnością cieszy się obornik granulowany, który wykazuje te same pozytywne właściwości, co jego świeży odpowiednik, jednocześnie nie posiadając jego wad. Przedstawiamy, jakie są zalety stosowania obornika granulowanego oraz gdzie znajduje zastosowanie!


Jakie zalety ma obornik granulowany?

Obornik granulowany to nawóz organiczny powstający wskutek suszenia i obróbki świeżego obornika (https://pphstampol.pl/obornik-granulowany/). Przyjmuje postać niewielkich, suchych pelletów, które łatwo rozpuszczają się w wodzie. Dzięki temu pozbawiony jest nieprzyjemnego zapachu, charakterystycznego dla jego surowego odpowiednika. Forma taka znacznie zwiększa również wygodę użytkowania produktu. Obornik granulowany jest łatwy w aplikacji, przechowywaniu oraz transporcie – nie zajmuje wiele miejsca, a przy odpowiednich magazynowaniu zachowa swoje właściwości do nawet 3 lat! Ponadto, dzięki poddaniu go procesom obróbki oraz dokładnemu sprawdzaniu przed wprowadzeniem go do obiegu, produkt nie zawiera nasion chwastów, szkodliwych substancji, patogenów ani szkodników. Warto również pamiętać, że nawóz ten nie zawiera żadnych konserwantów, sztucznych dodatków ani barwników. Jest natomiast bogaty w cenne minerały oraz stanowi źródło naturalnej próchnicy. Jeden z najpopularniejszych rodzajów obornika – obornik granulowany bydlęcy, który zamówisz tutaj: https://pphstampol.pl/obornik-bydlecy-granulowany/ – posiada w składzie liczne makro i mikroelementy, jak fosfor, azot, potas czy też mangan i cynk. To podstawowe, niezbędne dla prawidłowego rozwoju każdej rośliny składniki odżywcze, które nie tylko pozytywnie wpływają na ich wzrost, ale także poprawiają stan gleby! Więcej informacji na temat terminów używania oraz metod stosowania obornika granulowanego znajdziesz na stronie https://pphstampol.pl/.

Obornik granulowany – gdzie i kiedy stosować?

Ze względu na swoje uniwersalne właściwości, obornikiem granulowanym można nawozić niemal każdy rodzaj roślin – ozdobne, ogrodowe, warzywne, trawy, a także krzewy i drzewa owocowe. Warto jednak pamiętać, że może być produkowany z odchodów różnych zwierząt. W celu uzyskania najlepszych rezultatów, należy więc dobrać jego rodzaj zgodnie z zapotrzebowaniem upraw oraz stosować się do zaleceń producenta. Można go aplikować zarówno wczesną wiosną, jak i późniejszą jesienią, posypowo lub punktowo, ale także po uprzednim rozpuszczeniu granulek w wodzie.

Materiał partnera

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWiceminister infrastruktury na rozmowach w Opolu. Będą zmiany na rządowej liście 100 obwodnic?
Następny artykuł„Trzeba się z tym zgodzić i rozwiązać problem”. Bartosz Romowicz o protestach rolników (VIDEO)