A A+ A++

Prezes PKN Orlen przekonywał, że koncern nie mógł wcześniej zerwać kontraktu na rosyjską ropę, ponieważ musiałby płacić za surowiec, którego nie odbierze i naraziłby się na potężne kary. Jakich wielkości byłyby to kary – tego Obajtek nie zdradził.

– Trudno zerwać kontrakt bez sankcji (unijnych – red.), narazilibyśmy się na duże odszkodowanie, a i tak te pieniądze wpłynęłyby do Putina – zaznaczył gość Radia ZET.

Czytaj więcej

Prezes Orlenu podkreślił, że jest przeciwko dostarczaniu ropy z Rosji i finansowaniu wojny Putina. – Zrobiliśmy największy poziom dywersyfikacji w historii tego kraju. Gdybyśmy zaczęli dywersyfikować ropę w trakcie wojny, to nie zdążylibyśmy, bo taki proces dywersyfikacji trwa lata – wyjaśnił.

– To ma sens, jeżeli będą sankcje europejskie, bo wtedy wyrówna się szansę rynków. Nie może być tak, że jeden kraj bierze ropę i płaci za baryłkę o 30 dolarów więcej, a drugi kraj bierze ropę rosyjską i płaci o 30 dolarów mniej – dodał Obajtek i stwierdził, że „w żadnym wypadku” nie popełnił błędu. – Zacząłem dywersyfikację od prawie że … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWałbrzych. Seniorka z Podgórza straciła sporo pieniędzy! 81-latka padła ofiarą oszustów
Następny artykułFotele masujące – idealne remedium na zmęczenie