A A+ A++

Prezentujemy kolejną odsłonę projektu Stowarzyszenia LAMA. Tym razem jest to wykład, w którym Teofilia Latoś z mszańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego opowiada o twórcach, muzyce i strojach oraz tradycjach w kotekście kształtowania tożsamości i więzi regionalnych Górali Zagórzańskich.

Lokalna Akcja Mszańskich Aktywistów zrealizowała projekt: „Portret Pamięciowy Górali Zagórzańskich” finansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Są to spotkania online z twórcami i badaczami kultury z Mszany Dolnej i okolic, stanowiące próbę nakreślenia metaforycznego portretu pamięciowego Górali Zagórzańskich. 

W pierwszej publikacji zaprezentowaliśmy wykład dr Katarzyny Ceklarz, poświęcony medycynie ludowej w ujęciu etnograficznym. Tym razem przyszła pora na wykład: „Kształtowanie tożsamości i więzi regionalnych Górali Zagórzańskich – twórcy, muzyka, stroje, tradycje”.

Swoją wiedzą dzieli się Teofila Latoś, prezes mszańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. W pracy zawodowej kultywuje tradycje i zwyczaje związane z regionem górali zagórzańskich. Wygłasza liczne referaty i odczyty dotyczące kultury ludowej. Jest także współzałożycielką Izby Regionalnej Zagórzan.

[embedded content]

[embedded content]

[embedded content]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJoe Biden: Liczby są jasne. Wygramy te wybory
Następny artykułOto jak dobrze dobrana fryzura wpływa na wygląd kobiety III