A A+ A++

O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza i potrwa do końca głosowania w niedzielę. Za złamanie ciszy wyborczej grozi nawet 1 mln zł grzywny, zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Zakaz obowiązuje też w internecie.

Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat, ma prawo głosować. W 2024 roku w Polsce zostanie wybranych 53 posłów do Parlamentu Europejskiego, czyli o jednego więcej niż w poprzednim głosowaniu.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Polska podzielona jest na 13 okręgów wyborczych. Lokale wyborcze otwarte będą w godzinach od 7 do 21.

UWAGA!

W czasie ciszy wyborczej obowiązuje zakaz agitacji, prezentowania sondaży itp. również poprzez wpisywanie komentarzy na forach internetowych i serwisach informacyjnych. Każdy kto złamie zakaz, musi się liczyć z odpowiedzialnością karną, tak samo jak w przypadku wpisywania komentarzy obraźliwych, pomówień, itp. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami to autor komentarza/opinii odpowiada osobiście za opublikowany wpis, nie redakcja serwisu, na którym został on umieszczony.

foto: pixabay

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozpoczęły się zapisy na letnie półkolonie dla dzieci w Sosnowcu
Następny artykułKamiński: Polexit zależy od Polaków. Politycy muszą to uszanować