A A+ A++

“Skład siedmiu sędziów udzielił odpowiedzi na pytanie i podjął uchwałę, w której wyraźnie uznał, że nasze przepisy nie dopuszczają transkrypcji zagranicznego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice wpisane są osoby tej samej płci. (…) Dla składu orzekającego dziś stanowisko wyrażone w tej uchwale jest wiążące” – wskazała w uzasadnieniu wtorkowego wyroku NSA sędzia Małgorzata Masternak-Kubiak.

Jak dodała – w związku z tym związaniem uchwałą – skład NSA nie mógł wystąpić z pytaniem do Trybunału Sprawiedliwości UE – o co wnioskowały pełnomocniczki kobiety, która wniosła skargę, a także przedstawicielka Rzecznika Praw Obywatelskich. “Będą być może takie inne sprawy przed sądem administracyjnym i być może inne składy z takim pytaniem prawnym będą mogły wystąpić. Nas zdecydowanie wiąże stanowisko zawarte w tej uchwale” – mówiła sędzia Masternak-Kubiak.

zobacz także:

Wtorkowe orzeczenie NSA jest prawomocne. “Stronie przysługuje jednak jeszcze prawo złożenia skargi, czy to do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, czy to skargi konstytucyjnej do Trybunału Konstytucyjnego” – wskazała jednocześnie sędzia.

Zdaniem sędzi NSA już w grudniowej uchwale wskazano, że zagadnienie transkrypcji zagranicznych aktów urodzenia, w których rodzice są tej samej płci, jest doniosłe i wymaga ingerencji ustawodawcy. “Sąd … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSamochód zastawił bramę wjazdową do remizy strażackiej – karygodne zachowanie w Bukowinie Tatrzańskiej
Następny artykułOscary 2020. Billie Eilish nie była zachwycona, kiedy Eminem wszedł na scenę. Wiemy, dlaczego