Kolejne zwycięstwo na koncie lidera grupy III piłkarskiej Klasy Okręgowej. WKS 1957 Wieluń pokonał LZS Brąszewice.

Otwierający stawkę wielunianie pokonali rywala 2:1. Wukaesiacy prowadzili w tym spotkaniu 2:0 i grali z przewagą jednego zawodnika. W doliczonym czasie gry goście trafili jeszcze z rzutu wolnego, tuż po czerwonej kartce dla Piotra Ostrycharza z drużyny WKS-u 1957.

W pierwszej połowie chcieliśmy nastawić się na niższą obronę i próbować wbiegać w wolne przestrzenie, kontrolować te sytuacje boiskowe. Dlatego więcej w posiadaniu piłki były Brąszewice. W drugiej połowie zmieniliśmy to na obronę wysoką. Dużo piłek przejmowaliśmy i stwarzaliśmy sobie dość sporo sytuacji. Aczkolwiek dalej kuleje u nas wykorzystywanie sytuacji stuprocentowych – mówił Szymon Lach, trener WKS-u 1957.

Na drugie miejsce w tabeli awansowała Złoczewia Złoczew, która pokonała 1:0 Jutrzenkę Warta. Wyprzedziła TS Janiszewice, które uległo 1:2 Pogoni Zduńska Wola. Porażki u siebie doznał też UKS Galewice w Galewicach – 1:3 z Ekologiem Wojsławice. W delegacji po trzy punkty sięgnęła Prosna Wieruszów, pokonując 2:0 Piasta Błaszki. Rezerwy Warty Sieradz rozbiły 7:0 Sokoła Goszczanów.