A A+ A++

Wdrożenie PPK w firmach zatrudniających od 50 pracowników miało odbyć się wiosną 2020 r. Termin na zawarcie z wybraną instytucją finansową umowy o zarządzanie PPK został przeniesiony z 24 kwietnia na 27 października, a termin na podpisanie umowy o prowadzenie PPK z 11 maja na 10 listopada.

„Tarcza antykryzysowa” została przyjęta przez Sejm. Oznacza to między innymi, że termin wdrożenia II etapu PPK zostanie prawdopodobnie przeniesiony na jesień. Firmy, które powinny wprowadzić PPK wiosną, będą najprawdopodobniej mogły skorzystać z wydłużenia tego terminu. Posłowie przyjęli stosowne rozwiązania, które mają wspierać przedsiębiorców w czasie epidemii koronawirusa. 

Polecamy: Pracownicze Plany Kapitałowe. Praktyczny komentarz do ustawy

Polecamy: PPK dla pracownika

Nowe terminy utworzenia PPK

Zgodnie z propozycją Polskiego Funduszu Rozwoju firmy zatrudniające od 50 osób zatrudnionych wzwyż obowiązują nowe terminy utworzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Na podpisanie umów o zarządzanie PPK pracodawcy będą mieli czas maksymalny do 27 października 2020 r., a umów o prowadzenie ─ do 10 listopada 2020 r.

Więcej na ten temat: https://www.mojeppk.pl/aktualnosci/Koronawirus.-Komunikat–zmiana-terminow-wdrozenia-PPK.html.

„Tarcza antykryzysowa”

To zestaw rozwiązań opisanych w kilku ustawach: 

  • o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, 

  • o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw,

  • o zmianie ustawy o systemie instytucji rozwoju. 

Zobacz również:

Jej celem jest złagodzenie negatywnych skutków gospodarczych wynikających z pandemii koronawirusa. W realizację założeń tzw. „Tarczy antykryzysowej” będą zaangażowane również spółki z grupy PFR: Polski Fundusz Rozwoju i Agencja Rozwoju Przemysłu. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPraca zdalna, a bezpieczeństwo firmowych danych
Następny artykułKoronawirus. Wrocław. Akcja klubów sportowych #graMYdlaKOSZAROWEJ