A A+ A++

Teraz w Wielkopolskim Centrum Onkologii nawet 800 pacjentów rocznie będzie mogło skorzystać z tej nowoczesnej radioterapii, czyli dwa razy więcej niż do tej pory – mówi prof. Piotr Milecki z Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Takim zyskiem dla pacjenta jest skrócenie procesu leczenia. W klasycznej radioterapii czas niejednokrotnie całego procesu napromieniowania obejmuje około 40 dni. Gdyby to przeliczyć na tygodnie, to wychodzi to praktycznie półtora miesiąca. W przypadku zastosowania właśnie techniki robotycznej, czas takiej radioterapii może wynosić od jednego do pięciu dni. Widzimy, że to jest olbrzymia różnica.

Taka nowoczesna radioterapia sprawdza się, gdy rak zaatakuje ważne dla życia narządy. Można ją wykorzystywać do leczenia guzów prostaty, płuc, wątroby czy trzustki. Cybernetyczny nóż potrafi sobie poradzić także z bardzo niewielkimi guzami i rozsianymi zmianami nowotworowymi.

Połowę kwoty na zakup aparatu (14 mln złotych) szpital dostał z budżetu samorządu województwa wielkopolskiego.

Inwestycje w opiekę zdrowotną są konieczne

– mówił marszałek województwa Marek Woźniak.

Pierwsze urządzenie szpital kupił dzięki środkom unijnym, jakimi dysponował samorząd województwa. Poznański ośrodek jest drugim po Gliwicach, który dwa takie urządzenia będzie mógł wykorzystywać do leczenia chorych na raka.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodatek cukrowy działa? Spadła sprzedaż napojów gazowanych
Następny artykułPaweł Janas apeluje ws. składu na Anglię. “Lewandowski ma już 33 lata”