Tomasz Łapiński z fotela wiceprezesa ds. rozwoju przesiadł się za stery Cordii Polska, został również szefem zależnego Polnordu. Menedżer w 2017 r. odszedł z funkcji prezesa giełdowego Ronsona, by zostać dyrektorem finansowym Grupy Cordia (deweloper działa na macierzystym rynku węgierskim i w kilku innych europejskich krajach).
– Trendy na rynku mieszkaniowym odzwierciedlają tzw. megatrendy obserwowane globalnie: m.in. życie w zgodzie z naturą i jej rytmem, świadomy konsumeryzm i dbałość o środowisko. To zarazem istotne potrzeby naszych klientów. Należy się spodziewać, że w 2022 r. jeszcze mocniej wzrośnie znaczenie takich rozwiązań, które na nie odpowiadają – mówi Łapiński.
Zdaniem menedżera, w 2022 r. kupujący częściej będą szukać większych, trzy- lub cztero-pokojowych mieszkań z ogródkiem lub tarasem. – To preferencja, która zaczęła się uwidaczniać już po wybuchu pandemii i ciągle rośnie na sile. W konsekwencji kolejnych lockdownów mieszkańcy miast docenili własną przestrzeń, zaczęli spędzać więcej czasu w swoich mieszkaniach i domach oraz odkryli na nowo zarówno uroki, jak i wyzwania życia rodzinnego. Co więcej, wiele osób nadal pracuje zdalnie lub hybrydowo i szuka mieszkania z „dodatkowym” pokojem na miejsce do pracy. Na wadze zyskały też przestrzenie, które pozwalają na swobodny kontakt z naturą na własnych warunkach – ogródki, tarasy i większe balkony – mówi Łapiński.
Na celowniku będą też osiedla wyposażone w eko-rozwiązania. – Od tych większych, takich jak panele fotowoltaiczne, zielone dachy czy zbiorniki retencyjne na wodę, po mniejsze – jak łąki kwietne, ogrody deszczowe i domki dla owadów – mówi Łapiński. W cenie będą też miejsca parkingowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. – To element wpisujący się w trend eko, ale jest tak charakterystyczny, że zasługuje na wyszczególnie … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS