A A+ A++

rozwiń

Wpadło 893 tys. kierowców. Rośnie sieć fotoradarów, systemu RedLight i odcinkowy pomiar prędkości

Fotoradary od początku 2024 roku zarejestrowały już ponad 571,3 tys. wykroczeń. Z kolei kamery odcinkowego pomiaru prędkości przeszło 264,4 tys. naruszeń. System RedLight, którego kamery wyłapują przejazd na czerwonym świetle, to 57,1 tys. mandatów. Oznacza to, że do dziś wszystkie urządzenia stosowane przez CANARD złapały 893 tys. kierowców.

Które przyrządy okazują się żyłą złota? Warto wiedzieć, gdzie zdjąć nogę z gazu. Szczególnie, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego właśnie włączył nowe systemy do wyłapywania wykroczeń. Przy drogach działa już 449 fotoradarów. Kamery OPP rejestrują wykroczenia w 52 lokalizacjach. Oto najnowsze dane…

Odcinkowy pomiar prędkości – tam kierowcy wpadaj najczęściej

Odcinkowy pomiar prędkości obejmuje już 52 lokalizacje, w których od początku 2024 roku kamery złapały ponad 264,4 tys. kierowców. Najbardziej zapracowany OPP działa na autostradzie A4 między węzłami Kostomłoty a Kąty Wrocławskie. Do tej pory na przekroczeniu prędkości wpadło tam przeszło 71 tys. osób.

Drugim pod względem skuteczności jest OPP uruchomiony w Katowicach. Zespół ośmiu kamer od lipca nadzorem objął tam fragment 1,3 km drogi wojewódzkiej DW902 (Drogowa Trasa Średnicowa) – na wysokości CH Auchan i kładki dla pieszych między Załężem i os. Tysiąclecia. Do tej pory urządzania przyłapały “jedynie” 18 845 kierowców, czyli prawie cztery razy mniej. Gdzie jeszcze kierowcy wpadają hurtem w 2024 roku? Oto lokalizacje:

  • Autostrada A4 między węzłami Kostomłoty a Kąty Wrocławskie – 71 437 naruszeń;
  • Katowice, DTŚ – 18 845 naruszeń;
  • S2, Warszawa, tunel w obu kie … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTerapia i sztuka – wystawa w Oknie na kulturę
Następny artykułWdrożenie sztucznej inteligencji do pracy – fundamenty zmian