Punkt szczepień powszechnych już działa. Punkt uruchomiono w środę 28 kwietnia w sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Kościuszki 76, obok budynku Starostwa Powiatowego. Czas najwyższy, bo zaawansowanie akcji szczepiennej w powiecie prudnickim pozostawia wiele do życzenia. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 28 kwietnia)? Oto zapowiedzi:
- Prezes Pogoni musiał się tłumaczyć radnym PiS z transparentu. Sprawa rozbija się o kawałek płótna z napisem „Otwierać hale” i wymalowanymi ośmioma gwiazdkami. Do incydentu doszło podczas domowego meczu prudniczan z Decką Pelplin.
- Rehabilitacja pacjentów pocovidowych w Korfantowie. Od 21 kwietnia w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie przyjmowani są pacjenci wymagający rehabilitacji po przechorowaniu COVID-19. Decydenci obiecują, że dotychczasowa działalność ośrodka nie zostanie zaburzona.
- Maseczki dla każdego. Do końca ubiegłego tygodnia do wszystkich gmin województwa opolskiego trafiło 3,5 mln maseczek.
- Z flagą Polski obchodzimy się honorowo. Przed nami Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, okazja by powiedzieć sobie, jak z szacunkiem i zgodnie z zasadami eksponować „białą czerwoną”.
- Sto lat temu wybuchło III Powstanie Śląskie. Korfanty, Góra św. Anny, plebiscyt, 1921 – to słowa klucze, które większości z nas kojarzą się w III Powstaniem Śląskim. Gdy jednak zapytamy o prudnickie wątki wydarzeń sprzed wieku, to trudno wówczas o odpowiedź. Sebastian Mikulec z Muzeum Ziemi Prudnickiej i Dragomir Rudy z Muzeum Czynu Powstańczego piszą o powstaniu z prudnicko-głogóweckiej perspektywy. Artykuły publikuje „Tygodnik Prudnicki” w setną rocznicę wybuchu ostatniego z powstań na Górnym Śląsku.
- Gospodarka: Siedemdziesięciolecie spółdzielni Pionier. Założona w 1951 roku spółdzielnia produkuje metalowe elementy konstrukcji samochodów. Firma przetrwała transformację ustrojową i następujący upadek stanowiących główny jej ówczesnych odbiorców – zakładów motoryzacyjnych w Nysie, Tychach i Lublinie. Dzisiaj, dzięki pozyskaniu nowych klientów duża część poruszających się po ulicach Prudnika fiatów, fordów, czy volkswagenów jest w pewnej części „miejscowa”. Jednak jedynie najstarsi prudniczanie mogą pamiętać, że historia zakładu rozpoczęła się od produkcji… octu.
- Bardusch z darami dla Domów Dziecka. Pracownicy, ich rodziny oraz partnerzy firmy Bardusch przekazali dary wychowankom trzech Domów Dziecka.
- Niesprawiedliwy rozdział pieniędzy dla klubów sportowych. Zarząd Województwa Opolskiego przyznał 2,4 mln zł sportowcom. Podział środków budzi sporo kontrowersji. Wystarczy popatrzeć na opublikowaną przez „Tygodnik Prudnicki” tabelę z podziałem pieniędzy.
- Pierwsze rozgrywki w curlingu. Trwają przygotowania do Sportowej Majówki. W poniedziałek do Prudnika przywieziono tor do curlingu.
- Interwencja: Szczury wielkie jak koty. Na plagę gryzoni skarżą się mieszkańcy jednego z podwórek przy ul. Traugutta w Prudniku.
- Domowy zapasa narkotyków. Amfetamina, marihuana oraz tabletki ekstazy w mieszkaniu 38-latki.
- Gospodarka: Pogoda gorsza od pandemii. Wirus pracy spółdzielni (RSP Jasiona) nie komplikuje, a pogoda niestety nie jest łaskawa i cykl produkcyjny mocno opóźnia.
- Głogówek: Mieszkanie interwencyjne. Gmina przygotowuje lokal do dyspozycji mieszkańców w sytuacji kryzysowej.
- Głogówek: Tu wrzucisz elektrośmieci. Staraniem Gminy Głogówek w centrum miasta umieszczono kontener na elektroodpady.
- Głogówek: Burmistrz chce nowe przedszkole. Burmistrz Głogówka Piotr Bujak będzie namawiał radnych do poparcia planu budowy nowego przedszkola przy ul. Pasternik.
- Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów w Prudniku. W Prudniku odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów. Online.
- Rocznica: Bialska Orkiestra Dęta – przygoda, która trwa od 30 lat. To już ostatnia części muzycznej podróży przez historię Bialskiej Orkiestry Dętej, która w tym roku obchodzi 30. rocznicę założenia.
- Archiwum Odkrywcy: Prudnicki obraz św. Józefa – autorzy, dzieje… (cześć 3 ostatnia). „Tygodnik Prudnicki” publikuje ostatnią część artykułu o. Antoniego Kazimierza Dudka o obrazie św. Józefa z Prudnika – Lasu.
- Sport (piłka nożna): Małą Panew przeszli w bród. Nie jest tajemnicą Poliszynela wieść o sile zespołu z Głogówka. Każda ekipa mierząca się wiosną z Fortuną ma świadomość utraty punktów. Nie inaczej było w meczu z zespołem z Ozimka. (Fortuna Głogówek – Małapanew Ozimek)
- Sport (piłka nożna kobiet): Zatopione w Łodzi. Rolniczki w meczu z wiceliderem tabeli były tylko cieniem drużyny, którą znają kibice. (UKS SMS Łódź – Rolnik B. Głogówek)
- Sport (piłka nożna): Cieszy chociaż remis. Pogoń Prudnik grała dobrze i ładnie, ale za ładną grę kompletu punktów się nie przydziela. Bliżsi zwycięstwa byli jednak goście, którzy grając przez ponad 20 minut w osłabieniu nie wykorzystali w 86. minucie rzutu karnego.
- Sport (pływanie): Wieloletnia pasja inspiracją klubu pływackiego. UKS Klub Pływacki Delfin Prudnik uzyskał licencję Polskiego Związku Pływackiego.
- Sport (piłka nożna): Trudny czas. Rezerwy Głogóweckie Fortuny wzięły rewanż za porażkę 3:4 w Łące Prudnickiej.
- Sport (historia): 75 lat prudnickiej Pogoni. To już historia całkiem świeża. Jak radziła sobie Pogoń Prudnik w sezonie 2018/2019?
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<
Oryginalne źródło: ZOBACZ
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS