Istniało realne zagrożenie życia. Dziesiątki osób poszukiwały 60-letniej prudniczanki, która wyszła z domu i ślad po niej zaginął. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 14 lipca). Oto zapowiedzi:
- Ile zwróciła Danuta Z.? Choć od wybuchu afery finansowej w byłym Zakładzie Usług Komunalnych w Prudniku minęło prawie 15 lat, jej główna bohaterka wciąż jest w sporych tarapatach.
- Śledczy nie dopatrzyli się przestępstwa. Rodzina zmarłego wskazuje winnych. Prudnicka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Mieczysława Zienkiewicza z Głogówka, w wyniku czego miało dojść do nieumyślnego spowodowania śmierci pokrzywdzonego przez lekarza rodzinnego poprzez zaniechanie podjęcia czynności osobistego przebadania pacjenta, zlecenia podłączenia kroplówki oraz wezwania pogotowia. Gazeta obszernie opisuje szczegóły dramatycznej sprawy.
- Zaczną gotować samemu? Przywrócenia kuchni w Prudnickim Centrum Medycznym domaga się część radnych powiatu.
- Co tu powinno powstać? Szatnia dla pacjentów, sklepik spożywczy, mały bufet – to tylko niektóre propozycje internautów na zagospodarowanie pomieszczeń piwnicznych w Prudnickim Centrum Medycznym.
- Chciał zaimponować weselnikom. Kolejnych dwóch prudnickich kierowców straciło prawo jazdy na kwartał. Obaj mieli zbyt ciężką nogę.
- Tarnopolskie korzenie. W dniach 7-10 czerwca odbył się XXXIV Tarnopolski Zjazd Kresowian z udziałem mieszkańców ziem prudnickiej i nyskiej.
- Z Głuchołaz nad Bałtyk. Pomimo pandemii, ale zgodnie z kilkuletnią tradycją, grupa kolarzy wyruszyła z Głuchołaz do Krynicy Morskiej.
- Publikacje: Legendy śląskich zamków. W czerwcu ukazała się nowa książka Marka Gaworskiego, autora znanego z wielu publikacji dotyczących zamków i pałaców Śląska, a ostatnio także całej Polski. Gaworski to autor kilkudziesięciu publikacji (!), ale z jego dorobku dziś wybieramy jedną pozycję, pod długim, niepokojącym tytułem: „Nie czytaj mi już mamo, czyli LEGENDY ŚLĄSKICH ZAMKÓW i historie z dreszczykiem nie tylko dla dzieci”. Książkę ilustrował nasz redakcyjny kolega Grzegorz Weigt.
- Głogówek: Obserwatorium miasta. W Głogówku otwarta została wystawa stała „Obserwatorium Miasta”. Zgromadzono tam artefakty, dokumenty, zdjęcia i opisy dokumentujące dzieje grodu nad Osobłogą od czasów najdawniejszych do 1990 roku.
- Kultura: Muzyczna Stodoła. Lubrza, nieduża, wiejska gmina o rolniczym charakterze. A potrafi zabawić na wysokim poziomie nie tylko mieszkańców, ale i gości z okolicznych miejscowości. Warto odwiedzić Lubrzę, nie tylko podczas tych wakacji, żeby nie marudzić potem, że nic się nie dzieje. Pierwsza odsłona Muzycznej Stodoły już za nami.
- Muzyka: Ewa Płonka w roli Turandot. Po długiej przerwie, po żmudnych przygotowaniach, prudniczanka znów na scenie. Tuż przed premierą opery Pucciniego „Turandot” w słynnym amfiteatrze dawnego kamieniołomu w Sankt Margarethen.
- Kolekcjonerskie Pasje – Piotr Kulczyk. Podczas Dnia Otwartego Pałacu Rozkochów (10 lipca) Piotr Kulczyk z Prudnika zaprezentował wystawę, na której pokazał ponad sto eksponatów.
- Lekkoatleci z Korfantowa. W tym roku, miejmy nadzieję, odbędą się: Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie. Korfantów ma swoją reprezentantkę w tych zawodach: Barbarę Bieganowską-Zając.
- Koło Gospodyń Wiejskich w Puszynie: Gotowanie w Kudowie-Zdroju. Na początku lipca w Kudowie-Zdroju odbywał się Festiwal Pstrąga, w którym aktywnie wzięły udział członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Puszyny.
- Gmina Walce: Spotkanie Związku Śląskich Rolników. W Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Turystycznego w Brożcu odbyło się spotkanie Związku Śląskich Rolników.
- Historia nieoczywista: Edukacja seksualna w dolnie Złotego Potoku przed stu laty. Edukacja seksualna do temat który także dzisiaj jest przedmiotem ostrych kontrowersji. Przed stu laty był nie mniej delikatny. Tak delikatny, że najchętniej pomijany milczeniem.
- Petanque: Dziewczyny górą! 3 lipca rozegrane zostały po raz drugi Indywidualne Mistrzostwa Prudnika w Petanque.
- Sport (inwestycje): „Syndrom Janusza…” Nie milkną echa protestów społecznych ws. rozbudowy stadionu przy ul. Kolejowej w Prudniku. Przypomnijmy, że część mieszkańców sąsiednich domów nie życzy sobie budowy boisk treningowych w pobliżu okien.
- Sport (koszykówka): Byliśmy, jesteśmy i będziemy z wami. Blisko 70. zawodników przewinęło się przez Pogoń w ostatniej przygodzie prudnickiego klubu na zapleczu ekstraklasy. Gazeta publikuje statystyki Pogoni w latach 2014-2021.
- Sport (lekkoatletyka): X Bieg Prudnicki. Sporo, bo aż 212 zawodników ukończyło tegoroczny Bieg Prudnicki. „Tygodnik Prudnicki” publikuje pełne wyniki reprezentantów ziemi prudnickiej.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<
Oryginalne źródło: ZOBACZ
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS