Policja próbowała nas zastraszyć. Cała historia w tej sprawie pokazuje, że dziś walczymy my o swoje prawa, a jutro to możesz być ty, całkiem przez przypadek – mówi „TP” Bartłomiej Lewandowski. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 10 lutego)? Oto zapowiedzi:
- Odbiorą powiatom szpitale? Samorządowcy w całej Polsce z obawami obserwują przygotowania rządu, który planuje powrót szpitali pod skrzydła państwa.
- Korczak byłby dumny. Publiczne Technikum wchodzące w skład prudnickiego Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku osiągnęło historyczny wynik w prestiżowym rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.
- Zawinili urzędnicy, za ich błędy zapłacą podatnicy. Prudnickie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie musiał zapłacić odszkodowanie Krystynie Wilisowskiej. Sąd przyznaj jej rację w prowadzonych postępowaniu sądowym. Gazeta publikuje odpowiedzi obecnej szefowej PCPR Jolanty Barskiej na pytania redakcji.
- Działania były niewystarczające. Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego dopuściło się nieprawidłowości w sprawie śmierci 61-letniego mieszkańca Krzyżkowic.
- Mniej urodzeń i aż o jedną czwartą więcej zgonów. W zeszłym roku zmarło 442 mieszkańców gminy Prudnik. Dla porównania w roku 2019 – 352, a pięć lat wcześniej – 314.
- Demografia: Proces wyludniania trwa, ale nie wszędzie w takim samym tempie. Według najnowszych danych rejestru PESEL przez rok w powiecie prudnickim liczba mieszkańców zmniejszyła się o 377 osób, w tym w Prudniku o 251. To dużo.
- Akcja: Ziemia Prudnicka jest Kobietą (2). Szanowni Czytelnicy, to drugi tydzień naszych wspólnych spotkań na łamach Tygodnika Prudnickiego i Muzeum Ziemi Prudnickiej z lokalnymi kobietami z różnych środowisk, różnych narodowości, zainteresowań, zawodów, ba, różnych epok, jak się dzisiaj okaże – pisze Beata Dżon – Ozimek.
- NOWY CYKL – W POŁOWIE KADENCJI. Grzegorz Zawiślak: To praca ciężka i jednocześnie satysfakcjonująca. „Tygodnik Prudnicki” rozpoczyna cykl artykułów związanych z półmetkiem kadencji samorządu. Burmistrzów, wójtów i starostę pytamy o blaski i cienie pracy dla lokalnych społeczności.
- Zarzucił fałszerstwo i próbę wyłudzenia. Spór między radnym Dariuszem Kolbkiem a starostą prudnickim trwa w najlepsze.
- Nowe logo Prudnika, a znaki innych miast. Gmina Prudnik zaprezentowała nowy znak miasta, który funkcjonować będzie w przestrzeni publicznej obok dotychczasowego herbu. Logo ma swoich sympatyków i przeciwników. My porównaliśmy je ze znakami kilku innych miast w Polsce. Ocenę pozostawiamy czytelnikom.
- Prokurator pochyli się nad losem radnego. Prokuratura Rejonowa w Prudniku wszczęła śledzono w sprawie stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi w wyniku złamania zasad kwarantanny.
- Kultura w dobie pandemii, czyli co działo się w GCK w Białej. Gminne Centrum Kultury w Białej podsumowało swoją działalność w 2020 roku.
- Ważne dni nie tylko dla przyrodników. Biolog Karol Koziarowski przygotował spis najważniejszych dla przyrodników (i nie tylko dla nich) dni rozpoczynającego się roku. Warto przeczytać, może znajdziecie w tym inspirację do własnych działań i inicjatyw?
- Japońskie walentynki: Ai – to miłość. Oczywiście walentynkowa tradycja nie ma nic wspólnego z kulturą japońską, ale wspominając związki z Krajem Kwitnącej Wiśni, znaleźć też można akcenty prudnickie.
- Kultura w sieci. W kolejnym numerze „TP” następna część przeglądu kulturalnych propozycji online na ziemi prudnickiej w czasie epidemii i zamkniętych instytucji kultury. Może już niedługo?
- Opinie: Świat nie stoi w miejscu. Autorka artykułu pt. „Te fakty powinny nas wzmocnić” musi być młodą osobą, pisze bowiem o czasach lat 60. Gdyby sięgnęła głębiej w czasy, gdy w szkole uczono pieśni „Niech żyje nam towarzysz Stalin, co usta słodsze ma od malin” lub w pochodzie 1-majowym krzyczeć: „My jesteśmy młodzież nowa, młodzież nowa Bierutowa!” albo „My jesteśmy młodzież śląska, młodzież śląska komsomolska”. Kiedy Katowice zostały przemianowane na Stalinogród – pisze Maria Leniar.
- Komentarz: Od chcieć do móc – daleka droga. Tak wynika z konfrontacji tekstu w Tygodniku Prudnickim z pismem z Urzędu Miejskiego w Prudniku, a sprawa dotyczy dostępności Kina „Diana” dla osób z niepełnosprawnością.
- Polemika: Czy ci policjanci zasługują na odrobinę szacunku? Z pewnym niedowierzaniem przeczytałam w TP felieton „Z szacunkiem dla mundurowych” autorstwa pani Danieli Długosz-Pency – komentuje czytelniczka Barbara Dowiat. Rzecz rozchodzi się o ocenę działań policji w ostatnich miesiącach, a związanych głównie – choć nie tylko – z protestami w Warszawie.
- Nowa publikacja: Spacer ulicami Prudnika z obciążeniem. Z obciążeniem 4 kg. Bo tyle waży najnowsza książka, dotycząca historii Prudnika. Tytuł: „Ulicami Prudnika z historią i fotografią w tle”. Spacer ulicami Prudnika dość długi, bo książka autorstwa Ryszarda Kaszy liczy ponad tysiąc stron.
- Seniorzy: Dostępność w przestrzeni publicznej. Ważne zmiany w prawie dotyczące seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
- Biała: Amazon pomógł wyremontować i wyposażyć świetlicę. Bialskie Gminne Centrum Kultury wspólnie z Amazonek, amerykańskim gigantem handlu elektronicznego, zrealizowało projekt, w ramach którego wyremontowano świetlicę środowiskową |Promyczek”.
- Walce: Inwestycji ciąg dalszy. „Tygodnik Prudnicki” pisał już o przyjętej w gminie Walce uchwale budżetowej. W kolejnym wydaniu gazety kilka najważniejszych cyfr z tego dokumentu.
- Walce: Roczek żłobka. Na początku lutego żłobek w Walcach obchodził roczek istnienia.
- Dytmarów: Mamy swój udział. Społeczność uczniowska Dytmarowa aktywnie wzięła udział w tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- PLEBISCYT SPORTOWY: Walka idzie o finał. Trwa rywalizacja o tytuły Sportowca, Trenera, Sportowca Juniora i Działacza Klubu Sportowego 2020 Roku w powiecie prudnickim.
- Sport (koszykówka): Jednostronne derby. Opolanie prowadzili od pierwszej do ostatniej akcji meczu i drugi raz w sezonie zasłużenie zwyciężyli Pogoń Prudnik.
- Sport (piłka nożna): Duży ścisk w czołówce. Zaledwie trzy punkty dzielą pierwsze trzy drużyny w tabeli grupy 10 klasy B.
- Sport (historia): 75 lat prudnickiej Pogoni. Mieczysław Matczak opisuje zmagania pogonistów w sezonie 2008/2009.
- Sport (ranking): Splendor i pieniądze. Wojewódzkie Zrzeszenie LZS opublikowało klasyfikację współzawodnictwa sportowego młodzieży za 2020 rok.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<
Oryginalne źródło: ZOBACZ
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS