A A+ A++

Kolejny rok pandemii, nie był łatwym dla nikogo. Na Oddziale Neonatologicznym i  Oddziale Ginekologiczno – Położniczy wraz z Blokiem Porodowym w Myślenicach, pracującym w normalnym trybie, borykano się z trudnościami kadrowymi, radząc sobie najlepiej jak to tylko możliwe.

– W minionym roku w naszym szpitalu urodziło się mniej dzieci niż w latach poprzednich, była to liczba 858 plus 9 dodatkowych dzieci, które urodziły się m.in. w szpitalach krakowskich ale przebywały w myślenickim szpitalu przez pierwsze dni swego życia. Statystyki ostatnich lat mówiły o liczbie około 1100 noworodków rocznie. W 2020 roku urodziło się dokładnie 1021 dzieci – poinformowała nas Lucyna Półtorak oddziałowa myślenickiej Neonatologii.

To był inny rok bezsprzecznie, a fakty są takie, że ponad 160 dzieci mniej urodziło się w Myślenicach. Co ciekawe i ten rok zaczął się inaczej bowiem tradycji nie stało się zadość! 1 stycznia ani nawet 2 stycznia na neonatologii w Myślenicach nie przyszło na  świat żadne dziecko. Dopiero 3 stycznia, czyli w poniedziałek o godzinie 8:50 w szpitalu urodził się chłopiec – syn Marty, mieszkanki Myślenic.  Ważył 4.150 gram i mierzył 59 cm długości, mama i chłopiec czują się dobrze.

Świeżo upieczonym rodzicom oraz ich synkowi życzymy nade wszystko zdrowia, którego życzymy również personelowi oddziału Neonatologii, sali porodowej i Oddziału Położnictwa!

Warto wspomnieć, że oddział Neonatologii w Myślenicach spełnia najwyższe standardy opieki, zapewnia system rooming-in dając możliwość przebywania od chwili narodzin matce i dziecku razem. Mama obserwując i karmiąc swoje dziecko może korzystać z profesjonalnej pomocy wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego, który zawsze chętnie służy pomocą.

Oddział Neonatologiczny uzyskał II stopień referencyjności w trójstopniowym Programie Opieki Perinatalnej. Oznacza to, że poza opieką nad nowo urodzonymi dziećmi zdrowymi, oferuje możliwość leczenia dzieci chorych / wcześniaki z masą ciała powyżej 1500g, noworodki pochodzące z ciąż wysokiego ryzyka np. gestoza , z zakażeniem okołoporodowym a także te, które wymagają poszerzenia diagnostyki, intensywnego nadzoru, wspomagania oddychania- zabezpieczenia czynności życiowych.

zdjęcia archiwalne: Neonatologia Szpital Myślenice

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRzymkowski: 10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości
Następny artykułRzymkowski zapewnia: Dzieci wrócą do szkół 10 stycznia