Skanery 3D stają się coraz bardziej popularne i są wykorzystywane w wielu branżach. Najczęściej stosowane są do inwentaryzacji architektonicznych, pomiarów instalacji przemysłowych oraz pomiarów występujących odkształceń i deformacji. Skanowanie 3D ma jednak znacznie szersze zastosowanie – sięgają po nie dentyści, kryminalistycy, a nawet przemysł filmowy. Do zalet skanowania przestrzennego zalicza się precyzja pomiaru oraz krótki czas. Usługę: skanowanie 3D Warszawa można połączyć z pomiarami fotogrametrycznymi oraz geodezyjnymi, dzięki którym uzyskany rezultat będzie bardziej precyzyjny. Specjalistami w zakresie skanowania 3D są inżynierowie z PKIG, którzy posiadają duże doświadczenie i uzyskali referencje od wielu dotychczasowych klientów.
Na czym polega skanowanie 3D?
Skaning laserowy to jedna z najnowszych metod pomiarowych o milimetrowej dokładności. Skanowanie 3D jest o wiele szybsze od innych technologii. W czasie pomiaru powstaje tzw. chmura punktów, które przedstawiają geometrię skanowanego obiektu. Każdy pojedynczy punkt chmury zawiera istotne informacje o danych geometrycznych oraz intensywności odbicia. Wyniki pomiaru przedstawiane są najczęściej w odniesieniu do lokalnego układu współrzędnych, a chmury punktów mogą być modelowane w dedykowanym oprogramowaniu lub posłużyć jako punkt odniesienia dla innych pomiarów.
Dzięki szybkiej pracy urządzeń pomiarowych, skaning 3D jest przystępny cenowo. Dokładna wycena zależy od wielu czynników. Należy do nich przede wszystkim rozmiar oraz stopień skomplikowania skanowanego obiektu. Ważna kwestią jest także cel oraz parametry skanowania laserowego oraz rodzaj skanowania – z kolorami lub bez. Zazwyczaj cenę określa się w zależności od czasu potrzebnego do realizacji projektu. Skanowanie 3D domu jednorodzinnego trwa około 1 dnia, a w podobnym czasie można zrealizować skan do 2 000 m2 biura i do 1 000 m2 zabytkowego wnętrza. Są to oczywiście szacunki, ponieważ na szybkość realizacji (a więc i koszt) zlecenia wpływają także inne czynniki.
Skanowanie 3D w Warszawie – postaw na PKIG
Wykorzystanie laserowego skanowania 3D w Warszawie i innych miastach pozwala na sporą oszczędność. Skaning znacznie skraca czas pomiaru geodezyjnego, dzięki czemu nie ma konieczności opłacania długotrwałego dostępu do obiektu, a w przypadku skanowania tuneli lub estakad – ograniczania ruchu. Dzięki dużemu zasięgowi urządzeń, skanowanie 3D jest bezpieczne dla geodety, nie wymaga bowiem dostępu do niebezpiecznych miejsc. Warto podkreślić również, że laser stosowany do pomiarów jest w pełni bezpieczny dla człowieka i otoczenia, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.
Pracownicy PKIG korzystają z nowoczesnych, precyzyjnych laserów szwajcarskiej firmy. W przypadku pomiarów dużych lub trudnodostępnych miejsc wykorzystują dodatkowo drony, które pomagają osiągnąć pełen zakres pomiaru. Otrzymane wyniki są opracowywane w dedykowanym programie i przekazywane inwestorowi w jednym z 4 formatów. Możliwe jest także modelowanie chmur punktów zgodnie z życzeniem klienta.
PKIG oferuje nie tylko skanowanie 3D
Warszawska spółka PKIG od 12 lat wspiera inwestorów w osiąganiu celów prywatnych i biznesowych. W zespole pracuje 40 wykwalifikowanych specjalistów, a o wysokiej jakości oferowanych usług świadczą referencje od zadowolonych klientów. Skanowanie laserowe w Warszawie umożliwia pomiar nawet 2 milionów punktów oraz obrót o 360°. Firma pracuje również w oparciu o fotogrametrię z dronów oraz fotografię panoramiczną. Dzięki szerokiemu spektrum działania oraz łączeniu różnych metod możliwe jest dokładne realizowanie pomiarów.
Specjalnością PKIG jest precyzyjne i sprawne skanowanie 3D, realizowane głownie w Warszawie i okolicy. Jeśli chcesz dokładniej poznać ofertę i otrzymać indywidualną wycenę skaningu, wypełnij formularz kontaktowy na stronie internetowej. Możesz również wysłać wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer 533 679 247.
Interesuje Cię skanowanie 3D Warszawa i okolice? Postaw na specjalistów z PKIG!
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS