A A+ A++

Komfort ciepłej podłogi to coś, co przekonuje wiele osób do wykorzystania ogrzewania podłogowego w swoich wnętrzach. Takie rozwiązanie zdecydowanie nadaje się do użycia w rozmaitych przestrzeniach – zapewniając dobre warunki termiczne i szereg innych korzyści. Kiedy ogrzewanie podłogowe sprawdza się najlepiej? Jakie rozwiązania wybrać, by uzyskać optymalny efekt? Więcej szczegółów przedstawimy w dzisiejszym artykule.

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Ogrzewanie płaszczyznowe stosuje się w różnych wariantach. Pojawia się choćby ogrzewanie ścienne lub sufitowe, choć najczęściej spotyka się przede wszystkim wariant podłogowy. Dzieli się ono na dwa główne typy, związane ze sposobem zasilania i dystrybucji ciepła w danym pomieszczeniu. Można zdecydować się na:

  • ogrzewanie wodne,

  • ogrzewanie elektryczne.

Pierwsze z wymienionych składa się z systemu rurek ułożonych pod podłogi. Są one podłączone do pompy ciepła lub kotła, który zasila je w wodę o odpowiedniej temperaturze (ogrzewanie niskotemperaturowe). Ciepło jest następnie przekazywane przez instalację i podłogę do przestrzeni – całą powierzchnią podłogi.

Mniej rozbudowane są rozwiązania elektryczne, do znalezienia choćby na stronie: Econovli.pl. Składają się one z folii lub przewodów grzewczych. One również trafiają pod wierzchnią warstwę posadzki. Podłącza się je jednak wyłącznie do sieci energetycznej, dostarczającej prądu do produkcji ciepła.

Gdzie wykorzystać ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe chętnie stosuje się jako podstawowe źródło ciepła lub rozwiązanie wspomagające model grzejnikowy. Montuje się je w wielu typach pomieszczeń. W warunkach domowych świetnie sprawdza się zwłaszcza w łazienkach, sypialniach i pokojach najmłodszych dzieci. Nie ma jednak przeszkód, by wykorzystać je także w pozostałych wnętrzach.

Tego typu rozwiązania grzewcze nadają się również do ogrzewania przestrzeni biurowych, gdzie przez dłuższy czas chce się utrzymać takie same warunki termiczne. Zamiast klasycznych produktów w takich miejsca można zdecydować się ponadto na wykładziny grzewcze, czyli połączenie klasycznej wykładziny dywanowej z przewodami grzewczymi. To rozwiązaniem idealne do biur czy sal konferencyjnych.

Największe zalety ogrzewania podłogowego

Dlaczego w ogóle warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe? Największą zaletę stanowi optymalny rozkład temperatur i tak zwany komfort ciepłych stóp – najwyższa temperatura jest przy posadzce, najniższa w górnych partiach wnętrza. Wpływa to pozytywnie na ogólne samopoczucie i kondycję fizyczną wszystkich użytkowników.

Ogrzewanie podłogowe to typ ogrzewania radiacyjnego, czyli zapewniającego dystrybucję ciepła przez promieniowanie. W odróżnieniu od grzejników konwektorowych nie prowadzi ono do intensywnego unoszenia się kurzu i roztoczy, co potrafi znacząco zminimalizować ryzyko pojawienia się objawów alergii wziewnych.

Co więcej ogrzewanie tego typu niemal w całości ukrywa się pod powierzchnią podłogi – zwiększa zatem ustawność wnętrza i pomaga odzyskać nieco metrów kwadratowych. Przydaje się to nie tylko w niewielkich pomieszczeniach.

Funkcjonalne i wygodne ogrzewanie podłogowe nie tylko do domu

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe łączy najwyższą funkcjonalność z wygodą korzystania i dobrą wydajnością grzewczą. Sprawdza się w domach i biurach. Trudno się zatem dziwić, że zyskuje szerokie grono zwolenników i staje się jednym z podstawowych standardów grzewczych w różnych typach budownictwa.
Artykuł zewnętrzny

Autor: Debica24.eu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWiadukty nad rondami przy CRS i Auchan. Miasto ma koncepcję
Następny artykułMuzyka jest kobietą… Koncert Leepeck w Sulęcinie – GALERIA