A A+ A++

Obecni kominiarze mają w czym wybierać – na rynku dostępne są specjalistyczne narzędzia ułatwiające pracę. Które z nich nadają się do użytku profesjonalnego, a które wykorzystać będą mogły nawet osoby prywatne?

Po co czyścić komin?

Czyszczenie komina jest ważną częścią konserwacji domu. Komin, który nie jest czyszczony w sposób regularny, staje się zagrożeniem pożarowym z powodu nagromadzenia się kreozotu – substancji przypominającej smołę, która powstaje w wyniku spalania drewna.

Zagrożenie pożarowe to nie jedyny negatywny skutek pozostawienia kreozotu w kominie – powoduje on także nieprzyjemne zapachy i unoszący się dym wewnątrz domu. Przez to, że zmniejsza on średnicę przestrzeni komina, to blokują się w nim zanieczyszczenia takie jak liście i patyki. Skutkiem tego jest blokada przepływu powietrza i pogorszenie wydajności ogrzewania nieruchomości.

Jak w przypadku każdego innego zadania specjalistycznego związanego z utrzymywaniem domu, najlepiej zatrudnić w tym celu profesjonalistę – jest on wyposażony w zestaw odpowiednich narzędzi oraz wiedzę odnośnie do tego, jak z nich korzystać w prawidłowy sposób.

Elektryczne narzędzia kominiarskie

Elektryczne narzędzia kominiarskie, to te bazujące na już sprawdzonych i analogowych. Umożliwiają one łatwe i bezpieczne czyszczenie wnętrza komina, usuwając sadzę, brud i inne zanieczyszczenia.

Głowice szczotek elektrycznych obracają się z dużą prędkością, luzując ze ścian komina wszelkie przyklejone cząsteczki brudu. Narzędzia te wyposażone są w wydajne odkurzacze, które odsysają wszystkie zbędne elementy.

Elektryczne narzędzia kominiarskie ułatwiają właścicielom domów utrzymanie czystości kominów bez konieczności zatrudniania profesjonalnej pomocy. Są łatwe w użyciu i stosunkowo niedrogie – mogą posłużyć do odświeżania przestrzeni komina pomiędzy wizytami kominiarzy.

Specjalistyczne maszyny do czyszczenia kominów

Specjaliści, którzy trudnią się czyszczeniem kominów na co dzień, mogą nabyć specjalistyczne maszyny i zestawy, które ułatwiają to zadanie. W skład profesjonalnych kompletów wchodzą zazwyczaj:

  • kołowrotki ciśnieniowe;
  • przewody ciśnieniowe;
  • węże ciśnieniowe;
  • dysze helikopterowe;
  • pejcze powietrzne;
  • kule prowadzące;
  • walizki transportowe mieszczące wszystkie elementy.

Z trudem można wyobrazić sobie czyszczenie komina bez wykorzystania specjalistycznych narzędzi – warto nabyć je w wersji elektrycznej, aby przyśpieszyć czas pracy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWsparcie z bazaru dla Igi Czekalskiej
Następny artykułHugo Boss – krawiec Hitlera