A A+ A++

Kawalerka kojarzy się z małą powierzchnią i… wielkim wyzwaniem aranżacyjnym. Studio 2form pokazuje że na zaledwie 29 metrach kwadratowych można zmieścić wszystkie funkcje mieszkania.

Autor: housemarket.pl 22 lipca 2021 13:15

Właścicielem prezentowanego mieszkania jest młody menadżer, którego praca wymaga krążenia między kilkoma miastami. Jego poznańska przystań nie musiała być więc duża, za to koniecznie funkcjonalna – i położona w miejscu pod wieloma względami sprzyjającym regeneracji ciała i ducha. Wybór padł na nowy mikroapartament w inwestycji Vilda Park 2. Dlaczego? Z okien i z obszernej loggii roztacza się widok na bujną nadwarciańską zieleń. Zaledwie krok od drzwi budynku zaczynają się piękne tereny rekreacyjne. A ponadto w spacerowej odległości znajduje się Stare Miasto z jego nastrojowymi uliczkami, ale także kawiarniami, restauracjami, klubami.

Nabywca tej kawalerki nie obawiał się małego metrażu. To zrozumiałe – miał wcześniej niejedną okazję współpracować ze studiem 2form, co dało mu pewność, że prowadzące ją architektki wnętrz z sukcesem poradzą sobie ze wszystkimi wyzwaniami przestrzeni, od funkcjonalnych po wizualne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

A wyzwania te były odwrotnie proporcjonalne do szczupłego metrażu.

– Na 29 metrach kwadratowych trzeba było zmieścić wszystkie funkcje domu. Co więcej, inwestorowi zależało, by w pierwotnie jednopokojowym mieszkaniu jednak wyodrębnić strefę sypialni z możliwością zamknięcia, oddzielenia od części dziennej – opowiada Anna Gostomczyk, projektantka i właścicielka 2form.

Funkcjonalna kawalerka

Aby zrealizować potrzeby właściciela kawalerki, niezbędne były wyraźne zmiany w układzie deweloperskim. Kuchnia została przeniesiona do salonu, gdzie zaistniała w postaci kompaktowego, ale w pełni funkcjonalnego aneksu. Towarzyszy mu minijadalnia złożona z okrągłego stołu barowego Orange Line (Maze) otoczonego skórzanymi hokerami Feston w kolorze rdzy (Zuiver). Pozycję tej strefy w części dziennej podkreśla minimalistyczna lampa sufitowa Alha y Dohar (Shilo).

Za ruchomą przesłoną

W pierwotnej lokalizacji kuchni powstało miejsce na komfortową i nastrojową sypialnię z łóżkiem na podeście oraz zabudową meblową. Od części dziennej oddzieliły tę przestrzeń shuttersy, czyli żaluzjowe panele. – Ponieważ są przesuwne, umożliwiają wygodny dostęp do tej strefy. Za sprawą ażurów zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. A jednocześnie obracane pióra w razie potrzeby przysłaniają widok z salonu do sypialni oraz regulują dostęp światła, aby stworzyć dobre warunki do snu – objaśnia Anna Gostomczyk.

Centralną część mieszkania zajęła komfortowa strefa wypoczynkowa. Jej sercem jest skórzana sofa Rodeo (Be pure) z okrągłym stolikiem Boli (Dutchbone). Meble te stanęły naprzeciwko ściany telewizyjnej o strukturze drewna. A na wypadek, gdyby ważne sprawy służbowe domagały się pilnej reakcji, poniżej ekranu znalazło się biurko z wygodnym fotelem Feston. Blat do pracy jest nieduży – by nie zaznaczyć się za mocno w przestrzeni, która ma służyć przecież głównie do relaksu i regeneracji.

Wnętrze z charakterem 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJuż 100 tys. dzieci z wypłatą środków w ramach programu Dobry Start
Następny artykułCzęstochowskie24: Zachowajmy bezpieczeństwo na drodze. Trwa tydzień św. Krzysztofa