Przestrzeń poddasza daje nam wiele możliwości adaptacji. Dzięki niej pierwotnie parterowy dom można powiększyć o kolejne pokoje lub pomieszczenia gospodarcze, czyniąc go bardziej funkcjonalnym. Jak efektywnie wykorzystać strych? Sprawdźmy!
Planowanie adaptacji poddasza
Już na etapie planowania budowy, warto skusić się na projekty domów z poddaszem użytkowym. Dzięki temu uzyskamy dom parterowy z rozwiniętą strefą dzienną zawierającą salon, kuchnię, jadalnię, łazienki oraz strefę sypialnianą. Dodatkowo będziemy mieli możliwość zagospodarowania jeszcze jednej kondygnacji. Jeśli na początku wybierzmy projekt budynku bez opcji późniejszego zaadaptowania poddasza, narazimy się na wysokie dodatkowe koszty za kilka lat oraz dodatkowy poważny remont. Ponadto, trzeba będzie postarać się o zezwolenie na podniesienie domu.
Kiedy warto zaadaptować strych?
Poddasze można zaadaptować podczas budowy domu lub zdecydować się na późniejszy remont. Jeśli nasze fundusze na to pozwalają, a ponadto wiemy, co chcemy umieścić w tym miejscu, lepiej zrobić to od razu, aby drugi raz nie stresować się przeprowadzanymi pracami i sprzątaniem. Czasami jednak nie tylko brakuje nam pieniędzy, lecz także nie wiemy i nie mamy potrzeby adaptowania poddasza. Wtedy można powrócić do niego za 5 czy 10 lat. Najważniejsze jest jednak to, aby przestrzeń poddasza była przygotowana na adaptację. Oznacza to, że powinno wstawić się okna, wykonać ocieplenie oraz schody.
Nowoczesne pomysły na zaadaptowanie poddasza
Zwykle na poddaszu znajdują się pokoje dziecięce, sypialnia rodziców i łazienka. Czy można jednak wykorzystać tę przestrzeń w inny sposób? Oczywiście! Ciekawym rozwiązaniem jest zorganizowanie na strychu biura. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub po prostu potrzebujesz spokojnego miejsca do pracy … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS