Wisła Sandomierz wygrała 2-0 (0-0) z Alitem Ożarów w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Zwycięstwo zapewniły w drugiej połowie gole nowych piłkarzy – Michała Mistrzyka i Jakuba Janika. W ćwierćfinale Wisła zmierzy się z GKS-em Nowiny.

Z powodu złego stanu murawy głównego boiska mecz został rozegrany na bocznym ze sztuczną nawierzchnią. Od początku wiślacy przeważali i konstruowali kolejne akcje. W 8. minucie strzał Jakuba Mażysza został zablokowany. Kilka minut później, w dogodniejszej sytuacji, napastnik sandomierzan również nie znalazł drogi do bramki. W 13. minucie Mirosław Kmiotek minimalnie posłał futbolówkę obok bramki.

W 54. minucie gospodarze po sprawnym kontrataku mogli prowadzić, jednak po strzale Oskara Broćka, piłka szczęśliwie minęła słupek bramki. Dziesięć minut później Przemysław Janowski uprzedził Jarosława Piątkowskiego w sytuacji sam na sam. Na początku ostatniego kwadransa spotkania Wisła zadała dwa szybkie ciosy. Pierwszym strzelcem gola został Michał Mistrzyk, który wykończył akcję po dośrodkowaniu Daniela Choraba. Chwilę potem Jakub Janik strzałem z kilkudziesięciu metrów podwyższył na 2-0.

W ćwierćfinale Wisła zagra z GKS-em Nowiny, który rozgromił 7-1 Partyzanta Radoszyce.

29 lutego 2020, 13:00 – Ożarów (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
Alit Ożarów 0-2 Wisła Sandomierz
Michał Mistrzyk 75, Jakub Janik 76

Alit: 1. Przemysław Janowski – 10. Jakub Kończyk, 18. Wojciech Skrobisz, 6. Paweł Kilijański (67, 15. Grzegorz Kwiatkowski), 14. Arkadiusz Kosno – 13. Kamil Łokieć, 7. Jakub Praga, 17. Krystian Ponikowski, 11. Oskar Brociek, 16. Damian Gardynik (84, 5. Sebastian Król) – 9. Kacper Piechniak.

Wisła: 12. Damian Pietrasik – 2. Michał Mistrzyk (89, 8. Miłosz Tenderenda), 25. Patryk Wilk, 4. Tomasz Wojcinowicz, 14. Daniel Chorab – 10. Jarosław Piątkowski (70, 18. Mateusz Kuśmierczyk), 7. Marcin Sudy, 20. Mirosław Kmiotek (46, 98. Jakub Siedlecki), 26. Jakub Janik, 17. Krzysztof Zawiślak (81, 24. Cezary Charszla) – 99. Jakub Mażysz (60, 11. Witalij Dachnowśkyj).

żółta kartka: Piątkowski.

sędziował: Szczepan Górczyński (Ostrowiec Świętokrzyski).