A A+ A++

“Prowadzimy duże dyskusje o sądownictwie, zazwyczaj ich tematem jest kształt Krajowej Rady Sądownictwa, czy Sądu Najwyższego. Jednak w ostatnich czterech latach dokonujemy zmian, które usprawniają polskie sądownictwo, ale tak wielkich emocji nie budzą. A są to zmiany bardzo ważne, jak ta ustawa, która powoduje, że powstaną sądy własności intelektualnej w Polsce, jako wyodrębnione wydziały” – mówił w Sejmie wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do tej nowelizacji.

Jak dodał, te zmiany spowodują, że w postępowaniach bardzo ważnych z perspektywy polskiej gospodarki orzekać będą sędziowie, którzy są gruntownie przygotowani, co zapewni, że wyroki przez nich wydawane będą cieszyły się zdecydowanie większym uznaniem, niż wyroki sędziów, którzy tych problemów wcześniej nie rozstrzygali.

zobacz także:

Zdaniem Kalety, ta nowelizacja to kolejny etap reformy polskiego sądownictwa i usprawniania procedur. Jak przypomniał nie jest to pierwsza zmiana tego typu, gdyż już wcześniej utworzono sądy specjalistyczne dotyczące transgranicznych spraw rodzinnych, zreformowano też procedury cywilne.

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego w tej sprawie została opracowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości i zmierza w kierunku dalszej specjalizacji sądownictwa. Rząd przyjął te propozycje na początku grudnia ub.r. Sejm uchwalił je 9 stycznia br. 6 lutego Senat wprowadził 22 poprawki do tych przepisów. Wszystkie te poprawki w czwartek przyjął Sejm.

Zmiana zakłada stworzenie w ramach sądów powszechnych odrębnych jednostek, które … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStrażacy zawsze w formie
Następny artykułOdsłonięcie tablicy pamięci państwa Hoffmannów