Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę żłobka samorządowego przy ul. Rybitwy. W placówce ma być miejsce dla ok. 100 dzieci.
Podstawą do prac projektowych oraz budowy żłobka przy ul. Rybitwy jest koncepcja i program funkcjonalno-użytkowy przygotowany na zlecenie ZIM przez biuro projektowe SEE Architecture z Poznania. Będzie to budynek dwukondygnacyjny, modułowy o powierzchni użytkowej blisko 880 m kw. Obiekt składać się będzie z 9 złączonych ze sobą, prostopadłościennych brył na parterze oraz 9 na piętrze. Jego forma zewnętrzna będzie prosta i spójna z otoczeniem. Żłobek swój kształt zawdzięcza nawiązaniu do płynącego nieopodal potoku.
Na parterze budynek podzielono na strefę wejściową, pomieszczenia techniczne, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, dwie sale oraz strefę gastronomiczną. Do każdej z sal będzie dostęp do własnego węzła sanitarnego oraz pomieszczenia pomocniczego. Na piętrze znajdą się pomieszczenia biurowe, pomieszczenie pielęgniarki, pralnia oraz 3 kolejne sale, również z dostępem do własnego węzła sanitarnego oraz pomieszczenia pomocniczego. Naprzeciwko schodów w północno-wschodnim narożniku zaplanowano windę. Dach budynku żłobka będzie płaski z możliwością zainstalowania tam paneli fotowoltaicznych.
W żłobku przewiduje się montaż centralnej wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. W celu zapewnienia odpowiednich parametrów komfortu w pomieszczeniach biurowych i w salach pobytu dzieci, zaplanowano instalację klimatyzacyjną.
W ramach inwestycji zagospodarowany będzie także teren działki, na której powstanie żłobek. Utworzony będzie plac zabaw, nasadzone zostanie roślinność. Powstaną miejsca postojowe. Wody deszczowe doprowadzane będą do zbiornika retencyjnego.
Zgodnie z planem, wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 16 miesięcy licząc od daty podpisania umowy na zaprojektowanie i budowę żłobka przy ul. Rybitwy. Termin składania ofert mija 13 listopada o godz. 10.30.
Więcej informacji o przetargu można znaleźć na stronie ZIM.
Zadanie objęte jest dofinansowaniem w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch+” 2022–2029 ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
pokaż metkę
Autor:
Jan Machowski
Osoba publikująca:
Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji:
2024-10-28
Data aktualizacji:
2024-11-02
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS