A A+ A++

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podpisał zarządzenie wprowadzające nowe taryfy w chirurgii. Zmiany w finansowaniu procedur chirurgicznych obowiązują od 1 lipca 2024 r.

Po wątpliwościach środowiska chirurgicznego – wchodzą w życie zmiany stawek za niektóre procedury

Przypomnijmy, że zanim doszło do podpisania przez Prezesa NFZ zarządzenia wprowadzającego nowe taryfy w chirurgii, na linii NFZ – chirurdzy wybuchł mały konflikt. Specjaliści Ci wskazywali, że zaproponowane przez AOTMiT stawki za świadczenia “pogłębią dramatyczny stan kadrowy polskiej chirurgii i utrudnią pacjentom dostęp do operacji”. Pisaliśmy o tym tutaj:

Chirurdzy krytykują nowe wyceny świadczeń, a NFZ uspokaja: dzięki nim do szpitali trafi więcej środków

Aby załagodzić ten konflikt, NFZ zaproponowało Towarzystwu Chirurgów Polskich spotkanie wraz z przedstawicielami Funduszu oraz AOTMiT. Na nim reprezentanci środowiska chirurgów zgodzili się na potrzebę wyższego finansowania świadczeń w proponowanej kwocie. Więcej o tym w materiale:

Wspólne stanowisko po spotkaniu AOTMiT, NFZ i TChP
Wspólne stanowisko po spotkaniu AOTMiT, NFZ i TChP

Od 1 lipca wyższe stawki w chirurgii

Dzięki podpisanemu przez Prezesa NFZ zarządzeniu od 1 lipca obowiązują wyższe stawki na niektóre świadczenia chirurgiczne z zakresu chorób przewodu pokarmowego. Mowa tutaj o chorobach wątroby, dróg żółciowych, trzustki i śledziony. W efekcie tych działań wydatki NFZ mają wzrośnać o 1 mld złotych rocznie, a do szpitali trafi 

które wdraża nowe stawki na świadczenia w zakresie chorób przewodu pokarmowego i chorób wątroby, dróg żółciowych, trzustki i śledziony. W efekcie tych działań do szpitali trafi 1,18 mld złotych, z czego ponad 700 mln złotych do oddziałów chirurgii ogólnej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFunkyMEDIA: Klucz do Sukcesu w Marketingu Internetowym
Następny artykułPomosty na “Dzikusie” do remontu